Бетті Форд: ''Рак викликає страх - почуття, що виникає від незнання.''
Бетті Форд: ''Рак викликає страх - почуття, що виникає від незнання.''

Бетті Форд - колишня перша леді США увійшла в історію завдяки кампаніїї з профілактики раку грудей.

Однією з перших вона заговорила про хворобу відкрито, після перенесеної в 1974 році мастектомії. Тим самим вона привернула увагу всього світу до проблеми раку молочної залози. У 1980 році вона розповіла в телевізійному ефірі про те, як перемогла і закликала всіх жінок щорічно проходити огляд у онколога.

"Коли я увійшла в операційну, у мене було досить хороше передчуття, навіть не дивлячись на те, що пухлина була злоякісною і мої груди повинні були видалити. Але як тільки операція була закінчена, я відчула полегшення. Я розуміла, що лікарі видалили рак на такій ранній стадії, що у мене більше не виникне ніяких проблем.

Найважчим моментом було провести мою сім'ю через захворювання і операцію. Я дійсно мала це зробити."

"Найгіршим було те, що мій чоловік ніколи не очікував і не міг повірити, що це відбувається зі мною. Та й вся родина не могла в це повірити.

Я думаю, що їх здивування було дуже природною реакцією. Ще вчора я була абсолютно здоровою, а вже сьогодні я в лікарні в очікуванні мастектомії. Це змусило мене усвідомити, скільки жінок в країні може бути в такій же ситуації. "

Перша леді не тільки озвучила свій діагноз, а й дозволила фотографам знімати її в лікарняній палаті. Для багатьох жінок це було одкровенням: якщо перша леді не соромиться, то і правда нема чого соромитися раку. Більш того, відкрита дискусія про жіноче захворювання і широкий доступ до інформації спонукали багатьох почати проходити регулярні медичні обстеження, що є одним з основних факторів успішного лікування.

"Ця думка змусила мене прийняти рішення - відкрито говорито про мою боротьбу з раком молочної залози. Я думала про всіх жінок, чиє життя знаходяться в небезпеці. Мій досвід і відверте обговорення раку дійсно підштовхнуло багатьох жінок до самообстеження грудей, регулярних оглядів у лікаря, та популяризувало такі методи діагностики, як мамографія. Це дійсно важливо! 

Я просто не можу не наголосити, як важливо для жінок брати активну участь у турботі про власне здоров'я та тіло.

Занадто багато жінок так бояться раку молочної залози, що ставлять під загрозу своє життя. Побоювання стати "менш" жінкою дуже реальні, і важливо говорити відкрито про емоції та переживання."

"Найголовніше в житті це міцне здоров'я! І тепер воно у мене є!

Рак викликає страх - почуття, що виникає перш за все від незнання.

Рак, пошкоджуючи тіло, вражає й душу, і найкращі лікарі в світі тут безсилі. Тільки любов і розуміння головні ліки у цьому випадку.

Кожен з нас може дати любов і підтримку нашим друзям і близьким, у яких онкологія. Ми можемо відкрити наші серця і голови, щоб впоратися зі страхами і перестати боятися самої хвороби. "

Сьогодні сотні тисяч американських жінок живі завдяки Бетті Форд.
Перенесена операція і видалення молочної залози ніяк не вплинули на світське життя першої леді: багато років її вважали еталоном смаку і елегантності. Бетті Форд присвятила більшу частину свого життя боротьбі за права жінок. Її відвертість часто викликала роздратування, шокувала широку публіку, проте, в опитуваннях громадської думки середини 1970-х Бетті була популярнішою власного чоловіка президента.

Настільки ж відверто Бетті заговорила і про іншу проблему - алкоголізму і залежності від знеболюючих таблеток. Вона чесно розповідала про це на початку 1980-х, та не приховувала, що проходить курс лікування в клініці, а коли виписалася, заснувала однойменну клініку "Бетті Форд" - один з кращих в Америці закладів по лікуванню від алкоголізму і наркозалежності.

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Красота окружает меня 2019-02-22 15:24

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

О чем «говорит» фотография? Что видит и чувствует фотограф? Как это — фотографировать онковыздоравливающих? Эти и другие вопросы возникают сами собой, когда видишь результат фотосессии, моделями которой стали онковыздоравливающие. Відкрити повністю

Откройте свое сердце миру 2019-02-15 14:13

Редакція журналу "Амазонки"

Каждый из нас живет в своем микромире — обязанности, привычки, радости и печали. И вот, когда в один момент все рушится, становится важным только одно — ДЫШАТЬ... Відкрити повністю

Здесь не кормят грудью 2019-02-12 14:30

Редакція журналу "Амазонки"

Такой плакат молодая американская мама повесила в родильной палате, удивив персонал госпиталя Питтсбурга. Відкрити повністю

Клуб любителей жизни 2018-01-29 12:27

Редакція журналу "Амазонки"

«МИ.онкоклуб» – це спільнота cancersurvivors. Головна мета організації показати, що рак – це не вирок і тим більше не привід виключатися з соціального життя. Тут людей об’єднує не діагноз, а бажання підтримати тих, хто бореться за своє життя і здоров’я. Відкрити повністю

История ошибки 2018-01-18 08:09

Анна Узлова

Моя история похожа на одну из тысяч других, и такая же не похожая на тысячи других. В нашей стране практически каждая первая история - это история ошибки. Відкрити повністю

Соціальний проект Cancel-R: ``Ми не хворієм, ми ОДУЖУЄМО!`` 2017-12-11 12:16

Редакція журналу "Амазонки"

Ціль соціального проекту Cancel-R (в перекладі з англ. Cancel - відміна, анулювання, cancer - рак, що разом означає “рак відміняється”) - емоційна підтримка онкоодужуючих людей. Онкоодужуючі - люди з онкологічним діагнозом, що перебувають на будь-якій стадії захворювання. Але... Відкрити повністю