Біль в грудях (масталгія)
Біль в грудях (масталгія)

Масталгія являє собою специфічний стан, при якому жінка відчуває біль у грудях.

 

За статистикою, такі відчуття хоч раз в житті відчуває 70% жінок, при цьому найбільша кількість скарг припадає на молодий вік і  на період перед менопаузи.

 

Що потрібно знати про біль в грудях?

Багато жінок відчувають біль в грудях, що іншими словами це явище називають масталгия. Вона може з'являтися перед місячними та зникати після них (циклічна), або виникає без певної послідовності (нециклічна).

Циклічний біль є найбільш поширеним типом масталгії. Він може бути викликаний нормальними щомісячними змінами рівня гормонів. Цей біль, як правило, виникає в обох молочних залозах. Як правило, він описується як тяжкість або хворобливість, яка віддає у пахви та руки. Біль зазвичай посилюється перед менструацією і часто пропадає або полегшується після неї. Циклічна біль в грудях частіше зустрічається у молодих жінок. У більшості випадків такий біль проходить без лікування і зазвичай зникає взагалі в період менопаузи.

Нециклічний біль є найпоширенішим у жінок віком 30-50 років. Він часто виникає тільки в одній молочній залозі, за характером це гостра, пекуча біль. Іноді, нециклічний біль може бути викликаний фиброаденомою або кістою.

Біль в грудях може посилитися зі змінами рівня гормонів або при змінах у лікуванні, яке отримує жінка. Стрес може також вплинути на появу масталгії. Болісні відчуття можуть виникати в грудях перед менопаузою частіше, ніж після неї.

 

Чи є масталгия признаком раку молочної залози?

Біль у грудях не є характерним симптомом раку молочної залози. Але в деяких випадках вона може супроводжувати це захворювання.

 

Що можна зробити для усунення болю в грудях?

Можете полегшити масталгію за допомогою безрецептурних ліків, в тому числі:

  • Ацетамінофен
  • Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як ібупрофен, напроксен або аспірин

Обов'язково виконуйте всі інструкції до препарату. Якщо ви вагітні або намагаєтеся завагітніти, проконсультуйтесь  з лікарем, перш ніж використовувати будь-які ліки. Не приймайте аспірин, якщо ви молодші 20 років (через ризик розвитку синдрому Рея).

Даназол і тамоксифена цитрат є рецептурними ліками, які використовуються для лікування важкої циклічної болі в грудях. Ці препарати використовуються рідко, тому що вони мають численні побічні ефекти. Важливо визначити, чи переважать вигоди від прийому цих ліків ризикам.

 

Також можете полегшити біль в грудях такими методами:

  • Використовуючи протизаплідні таблетки (оральні контрацептиви). Вони можуть допомогти зменшити циклічну біль в грудях і набухання грудей перед менструацією. Але масталгия також є відомим побічним ефектом протизаплідних таблеток.
  • Вживаючи магній. Добавки магнію, прийняті в другій половині менструального циклу (як правило, за 2 тижні до наступного періоду) полегшують циклічний біль в грудях, а також інші передменструальні симптоми.
  • Зменшивши споживання жирів до 15% або менше. Дослідження показало, що подібні довгострокові дієтичні зміни значно знижують біль в грудях.

Деякі жінки вважають, що біль в грудях слабшає, коли вони зменшують кількість споживання кофеїну.

Якщо біль у грудях стає сильнішим або триває довше, ніж 3 тижні, зверніться до лікаря, щоб обговорити ваші симптоми.

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Розширення (ектазія) молочних протоків 2016-12-26 13:24

Редакція журналу "Амазонки"

Причинами розвитку ектазії молочних протоків можуть бути, перш за все, гормональні зміни в організмі, в першу чергу надлишкове вироблення пролактину (жіночого статевого гормону), яке має вікову обумовленість: надлишок гормону здатний приводити до свого роду закупорювання протоків клітинами епітелію. Відкрити повністю

Внутрішньопротокова папілома 2016-12-09 09:09

Редакція журналу "Амазонки"

Внутрішньопротокова папілома - це мініатюрні бородавчасті розростання у молочній залозі, що складаються з фіброзної тканини і кровоносних судин. Вони ростуть всередині молочних проток біля соска. Відкрити повністю

Біль в грудях (масталгія) 2016-03-11 09:50

Редакція журналу "Амазонки"

Масталгія являє собою специфічний стан, при якому жінка відчуває біль у грудях. Відкрити повністю

Мастопатії сприяють стреси та тривога 2016-02-24 14:56

Редакція журналу "Амазонки"

«RIA плюс» у рамках проекту "Здоров'я жінки" розпочинає цикл статей про профілактику раку молочної залози. У цих публікаціях фахівці розкажують як запобігти цій страшній хворобі – тому так важливо прийти і обстежитись Відкрити повністю

Як підготуватися до операції 2016-02-18 09:52

Редакція журналу "Амазонки"

Хірургічна операція - найважливіший етап у лікуванні хворого. Проте, для того щоб ефект операції був максимальним, необхідні відповідна передопераційна підготовка та кваліфіковане лікування в післяопераційному періоді. Відкрити повністю

Доброякісна фіброзно-кістозна мастопатія 2016-01-10 11:37

Редакція журналу "Амазонки"

Що таке фіброзно-кістозна мастопатія? Не рідко жінки чують від свого лікаря, що в них фіброзно-кістозна мастопатія та інші доброякісні утворення в грудях (хронічний мастит (запалення) і дисплазія молочної залози). Фіброзно-кістозна мастопатія - доброякісне (не ракове) новоутворення. Відкрити повністю