Догляд за спеціальною білизною та екзопротезами
Догляд за спеціальною білизною та екзопротезами

Спеціальна білизна та екзопротези ─ важлива складова повноцінного життя після операції на грудях. Вони допомагають жінці почуватися, як і раніше, привабливою та впевненою: якщо білизна та протез підібрані правильно, ніхто нічого не помітить, та й ви самі часто будете забувати про те, що носите протез.

Головне – знайти моделі, які бездоганно підходять саме вам.

Давайте розберемося, як правильно доглядати за спеціальною білизною та протезами різних видів, щоб вони зберігали свої властивості та служили як можна довше. Почнемо з догляду за білизною.

Догляд за білизною

Говорячи про спеціальну білизну, ми маємо на увазі, у першу чергу, бюстгальтери. Білизна прослужить максимально довго, збереже привабливий вид та підтримуючі властивості, якщо прати її вручну при температурі не вище 40°С. Завжди звертайте увагу на рекомендації по догляду, які написані на етикетці. Це загальні правила.

Але в період відновлення після операції виконувати цю пораду може видатися дуже важко: рухливість руки обмежена. Виробники спеціальної білизни після мастектомії пропонують для цього періоду декілька моделей післяопераційних бюстгальтерів – вони зроблені з особливо м’яких тканин, мають кишеню для носіння первинного (текстильного) протезу, їх застібка часто знаходиться попереду. Як правило, ці моделі випускаються в базових, стійких у догляді, кольорах: білому, бежевому, чорному. Такі бюстгальтери можна прати в пральній машинці на делікатному режимі, але не віджимати та не сушити автоматично.

У подальшому (приблизно через 1,5-2 місяці після операції), коли заживуть шви, можна починати носити повсякденну спеціальну білизну. Вона також має потайну кишеню для протезу, але на цьому її різниця від звичної вам до операції, модної та привабливої, білизни закінчується. Поєднання ніжних тканин, мережива, декоративних елементів та модні кольори – все це робить машинне прання протипоказаним. Прати таку білизну потрібно вручну при температурі від +30 до +40°С – тоді вона прослужить вам довго, не втрачаючи форми та привабливості. Якщо ж ви готові до того, щоб бюстгальтер прослужив менше, аби не прати вручну, добрим помічником стануть спеціальні аксесуари для прання у машинці – сітчасті мішечки для прання білизни або спеціальні шари (сфери) для прання бюстгальтерів. Сфери надзвичайно підходять для прання бюстгальтерів з ущільненою чашкою – бюстгальтер вкладається усередину сфери так, щоб його чашки не деформувалися. Звісно, навіть у цьому випадку треба прати на делікатному режимі та роздільно від інших речей.

Застосовуйте при пранні м’який миючий засіб (краще – рідкий) та дозуйте його правильно: занадто велика кількість засобу може пошкодити тканину, а недостатня кількість – погано випере білизну. Не застосовуйте кондиціонери для білизни та засоби з ефектом відбілювання.

Віджим та сушка білизни в машинці заборонена. Як же сушити білизну правильно? Візьміть сухий, чистий рушник, покладіть у нього мокрий бюстгальтер та обережно відіжміть (не викручуючи!). Після чого найкраще – це розправити бюстгальтер на рівній поверхні та дочекатися, поки він висохне природнім шляхом. Не бажано вішати бюстгальтер на мотузку для білизни, так як при цьому він швидко деформується. Можна використовувати плечики для одягу: акуратно повісити на них бюстгальтер, застебнути застібку на

спині, і вже самі плечики можна вішати на мотузку для білизни. Не сушіть білизну на батареях опалення, на електроприладах та на відкритому сонці.

Як часто потрібно прати бюстгальтер? Це залежить від ваших звичок, потреб та кількості бюстгальтерів у вашому повсякденному гардеробі.

Правила догляду за спеціальними купальниками такі ж, як по догляду за спеціальною білизною. Прати купальник після кожного відвідування басейну або купання у річці або морі. Не сушити купальник на відкритому сонці. Якісні спеціальні купальники зроблені із тканин підвищеної стійкості кольорів не линяють при пранні та не вигорають.

 

Догляд за протезами

Догляд за протезами різного типу – різний.

Первинні текстильні протези – потрібні відразу після операції. Вони мають вигляд текстильної “подушечки” анатомічної форми, наповненої м’яким медичним волокном. Прати їх потрібно вручну за потребою, застосовуючи рідкі миючі засоби. Акуратно відтиснувши за допомогою сухого рушника, сушити текстильний протез так само, як і білизну – природнім шляхом (як правило, за ніч такий протез повністю висихає). Так само, як і білизну, не сушіть текстильні протези на батареях опалення, на електроприладах та на відкритому сонці.

Силіконові протези для постійного носіння – можна починати носити через 1,5-2 місяці після операції (проконсультуйтесь зі своїм лікарем). Не забудьте, що спочатку підбирається бюстгальтер під здорову грудь і тільки потім – силіконовий протез. Саме таке правило підбору забезпечує ідеальну посадку. При правильному догляді силіконовий протез прослужить багато років. Виробники якісних протезів дають на них офіційну гарантію до 2 років.

Бережіть протез від механічних пошкоджень. Оболонка силіконового протезу виготовлена з дуже міцної плівки. Навіть 10 людей, розтягнувши шматок такої плівки, не зможуть її порвати. Але достатньо проколоти плівку тонкою голкою, щоб повністю зіпсувати протез – з нього почне витікати силікон і відновити такий протез неможливо. Тому будьте уважні з гострими предметами: брошки, булавки, кігті тварин та пташок, навіть шипи рослин можуть безнадійно пошкодити протез.

Мити протез потрібно так само, як ви миєтесь самі: теплою водою із застосуванням делікатних миючих засобів для шкіри. Витирайте протез м’яким рушником.

Силіконові протези з адгезивними елементами – існують протези, які можна закріпити на тілі за допомогою клейких (адгезивних) елементів. Адгезивний елемент має вигляд клейкої стрічки особливої форми. Однією стороною вона клеїться на протез, друга сторона залишається клейкою та фіксує протез до тіла.

Ці елементи розраховані на багаторазове застосування. При цьому існує важлива специфіка догляду: протез із адгезивним елементом миється так само, як і інші силіконові протези, але потрібно слідкувати, щоб миючий засіб не містив силікон. Не витирайте протез ані паперовими серветками, ані рушником, так як вони можуть залишити свої часточки на адгезивному елементі. Просто струсіть воду, та за деякий час ви побачите, що адгезивні властивості відновилися. Після цього накрийте адгезивний елемент захисною плівкою, наданою у комплекті. У випадку, якщо клейкість адгезивного елементу перестала відновлюватися, потрібно замінити елемент на новий.

Зберігайте усі силіконові протези у спеціальних ложементах, які, як правило, продаються у комплекті – так протези довше збережуть свою форму.

Скільки силіконових протезів необхідно мати? Силіконові протези доброї якості дуже довговічні. Є випадки, коли жінки носили один і той самий протез  8 та навіть 10 років без втрати комфорту та збереженні його зовнiшнього вигляду. Але якщо ваша вага відносно стабільна (без різких змін), найкраще мати по два протези на одну прооперовану грудь. Вони можуть бути різні – наприклад, повноваговий та полегшений, або протез із класичною внутрішньою поверхнею та протез-ракушка з ребристою внутрішньою поверхнею, який дуже добре підходить для плавання. По-перше, так вони довше будуть служити, по-друге, дадуть вам більше комфорту у різних ситуаціях, а по-третє, ви не залишитеся без протезу, навіть якщо випадково пошкодите один із них.

 

 

Матеріал підготувала

Сабіна Гахова

Консультант Кабінету Anita care

Спеціально для онлайн-видання «Амазонки»

 
 

 

 

 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Клинические исследования для пациентов с РМЖ 2018-11-01 14:12

Национальный Институт Рака

В Национальном Институте Рака проводится лечение распространенных стадий (IIIB-IV) рака легких, яичников, шейки матки, мочевого пузыря, почки и поджелудочной железы, молочной железы в рамках международного протокола клинических исследований. Данное лечение для пациента является абсолютно бесплатным и проводится на средства спонсора исследования. Проведение клинических исследований одобрено МОЗ Украины и государственным экспертным центром. Відкрити повністю

Можно ли употреблять сладкое, если обнаружена злокачественная опухоль? 2018-11-01 12:38

Национальный Институт Рака

​Углеводы — чрезвычайно важный пищевой компонент. Без их участия невозможен обмен веществ ни в одной клетке нашего организма, а клетки головного мозга особенно чувствительны к недостатку сахара. Відкрити повністю

Клинические исследования. О возможности участия 2018-09-04 18:28

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Сегодня поговорим со специалистом о том, кто может принять участие в клинических исследованиях, как оформить это участие. А еще узнаем, что важно знать о процессе испытаний, какие важные моменты необходимо учесть. Відкрити повністю

Клинические исследования. Типы, суть исследований, роль плацебо 2018-08-27 22:57

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Выбор типа исследования является важным аспектом дизайна медицинских исследований. Это определяет факторы, значимые для научного качества и клинической ценности КИ. О том, что такое рандомизированное исследование, в чем различие слепого и открытого исследований, и суть плацебо в клинических испытаниях — об этом читайте в продолжении нашего цикла "Клинические исследования". Відкрити повністю