Груди - дзеркало здоров’я жінки
Груди - дзеркало здоров’я жінки

Про здоров’я жіночих грудей загалом, про загрозу виникнення онкологічних захворювань молочних залоз і їх вчасну діагностику, редакція “Амазонок” розмовляла з Ігорем Семеновичем Ковальчуком, хірургом-мамологом, Заслуженим лікарем України, керівником проекту «Здоров’я молочної залози», членом Європейської асоціації медичних онкологів (ISMO), почесним членом Пенсильванського університету (США).

- Ігоре Семеновичу, всі процеси в організмі взаємопов’язані, а які саме з них відображаються на здоров’ї жіночих грудей?

- Груди - це дзеркало духовного, фізичного і гормонального стану жінки. Що ми, лікарі, в цьому дзеркалі бачимо? 18 гормонів, 70 їх комбінацій і 300 підвидів. А як досягнути гармонії в гормонах, адже здоров’я лише на 10% залежить від лікарів і фармацевтів, а на 90 % - від соціуму, природного середовища і способу життя - це головне питання. Той самий рак грудей не розвивається за 1 день, до нього жінка йде 7-10 років: 7 років захворювання не діагностується, потім воно може бути виявлене за допомогою мамографа, і вже після 10-ти років ми можемо діагностувати пухлину клінічно, коли вона досягає в розмірі сантиметра і більше. Але ж на сучасному рівні розвитку медицини ми можемо діагностувати і пухлинні і передпухлинні стани, схильність до них і ризики набагато раніше за допомогою генетичних тестів: по аналізу виділень, забору слини чи інших біоматеріалів.

- Чому в нашій країні такий метод скринінгу не поширений: про нього мало хто знає. Це дорого чи інше?

- Видатки на медицину - безкоштовну  медицину - не дозволяють проводити таке достідження масово. Але з іншого боку. Якщо кожного дня людина відкладатиме 2 гривні в день на своє здоров’я, суму не суттєву, але за ці відкладені 730 гривень раз в рік можна пройти чек-ап: УЗД молочних залоз, УЗД щитовидної залози, ПАП-тест (діагностика вірусу папіломи), зробити мамограму і ще 50 гривень на морозиво залишиться, як я жартую. Ми страхуємо авто за набагато більшу суму, то чому себе не “страхуємо”, відвідуючи лікаря раз чи двічі на рік. Завдання і лікаря і чоловіка - мотивувати жінок бути здоровими, красивими і щасливими. Здоров’я полягає в любові до себе. Ще Гіпократ сказав: “Тому, хто не хоче змінити своє життя, допомогти неможливо”. І тому кожна жінка має знати, в якому віці і які профілактичні обстеження їй треба проходити. Інформація для пацієнтів про 3 шляхи раннього виявлення раку молочнолї залози має бути в школах, дитячих садках, на сайтах - читатимуть чи не читатимуть, це інша справа, але ми повинні мотивувати.

- Які це 3 шляхи виявлення РМЗ?

- Раз в місяць необхідно проводити самообстеження, адже ніхто краще, ніж сама жінка, не знає свої груди. Це вже на 95% може убезпечити жінку, адже 9 із 10 пухлин, в більшості звичайно доброякісних, виявляються при самообстеженні.

Раз в рік - проходити скринінгові обстеження, це просто і вони абсолютно безболісні. І останнє, але не менш важливе - жінка, віком 40+, слід обов’язково проходити мамографію.

Хочу відмітити, що сучасне покоління дівчат більш свідоме і нерідко на консультацію молоді дівчата приводять маму чи бабусю, теперішня молодь більш вмотивована і більш освічена в цьому плані, є розуміння важливості профілактичних обстежень.

- Повертаючись до теми онкології: як таких захворювань можна уникнути?

- Професор Потебня сказав: “Ми не можемо уникнути раку, але не всі доживуть до свого раку.” Старіння це природній процес і атипія клітин - один з етапів старіння. До старості ми повинні готуватися, а до цього вести здоровий спосіб життя: правильно харчуватися, рухатися і дбати про своє фізичне і духовне здоров’я.

 

Інтерв’ю підготувала

Слободянюк Аліна


 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Химиотерапия. О каких гематологических осложнения следует знать? 2018-08-19 22:35

Национальный Институт Рака

Вам назначили лечение противоопухолевыми препаратами? Чего ожидать от химиотерапии? О каких гематологических осложнениях следует знать? Відкрити повністю

Клинические исследования. Основные вопросы 2018-08-13 19:16

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Продолжаем цикл "Клинические исследования". И сегодня мы попросили эксперта ответить на наиболее частые и основные вопросы, которые возникают, когда речь заходит о возможности участия в клинических испытаниях. Відкрити повністю

Химиотерапия. Побочные эффекты 2018-08-10 17:10

Национальный Институт Рака

Химиотерапия — это лечение злокачественных новообразований с применением синтетических средств, веществ растительного происхождения, гормонов, других противоопухолевых лекарств. Відкрити повністю

Клинические исследования. Немного из истории... 2018-08-09 20:00

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Что такое клинические исследования? Кому могут быть полезны? О чем важно знать, соглашаясь на участие в клинических исследованиях? Эти и другие вопросы мы постараемся осветить в цикле статей "Клинические исследования". Сегодня предлагаем Вам узнать некоторые факты из истории происхождения и развития клинических испытаний. Відкрити повністю

Будьте внимательны к себе. Своевременно обращайтесь к специалисту 2018-08-02 19:38

Национальный Институт Рака

Рак молочной железы является наиболее распространенной онкологической патологией среди женщин всего мира. На ранних стадиях рак груди может не вызывать боли или других симптомов. В то же время выявление этого вида рака именно на ранней стадии является залогом успешного лечения. Відкрити повністю

Противоопухолевые вакцины 2018-07-28 10:15

Национальный Институт Рака

Достижением современной онкологии является разработка и внедрение в клиническую практику различных биопрепаратов, способствующих созданию противоракового иммунитета. Відкрити повністю