Імуностимулюючі кишкові бактерії можуть сприяти роботі хіміотерапевтичних препаратів
Імуностимулюючі кишкові бактерії можуть сприяти роботі хіміотерапевтичних препаратів

Згідно з новим дослідженням, деякі мікроби в кишечнику можуть допомогти поліпшити ефективність хіміотерапевтичних препаратів.

Два типи бактерій ідентифіковані активувати імунні клітини, допомагаючи підвищити ефективність широко використовуваного протипухлинного препарату, йдеться в доповіді в Immunity.

Співавтор Матіас Чамалярд стверджує, що відкриття “проторує шлях для поліпшення методики лікування". Наприклад, знайшовши кращий спосіб використовувати антибіотики, можна підвищити активність протипухлинних препаратів.

Недавні дослідження показали, що деякі мікроорганізми, які живуть в нашому кишківнику можуть сприяти зростанню пухлин, в той час як інші можуть захистити нас від раку шляхом взаємодії з імунною системою. І дія деяких протипухлинних препаратів, таких як циклофосфамід, залежить від кишкових бактерій.

Але які види бактерій важливі та як вони вносять вклад в ці ефекти було невідомо.

Для цього було проведено найновіше дослідження у Франції. Дослідники використовували клітини в пробірках і результати досліджень на мишах, щоб показати, що дві різні бактерії беруть участь в підвищенні активності циклофосфаміду.

Такі бактерії як Enterococcus hirae і Barnesiella intestinihominis, активують протиракову імунну дію Т-клітин, підвищуючи ефективність препарату циклофосфаміду при хіміотерапії.

І коли вчені вивчили кров пацієнтів з прогресуючим раком легенів і яєчників, вони виявили, що наявність Т-клітин разом із активністю двох видів бактерій пов'язана з більш тривалою виживаністю.

Професор Тім Еліот, експерт Cancer Research UK з імунології, каже, що дослідження є "цікавими" і можуть відкрити нові можливості для підвищення сили імунної системи проти раку.

"Не дивлячись на прогрес в імунотерапії, ми насправді дуже мало знаємо про те, як імунна система бореться з пухлинами. В кожному з нас є кілограми живих "дружніх бактерій" і це дослідження підкреслює їх важливість для підготовки нашої імунної системи до боротьби з раком в поєднанні із загальними протираковими препаратами," - додав він.

Дослідницька група тепер хоче спробувати визначити, які конкретні бактеріальні молекули відповідальні за посилення ефектів препарату.

Відповідь на це питання може допомогти віднайти спосіб поліпшити ефективність лікування пацієнтів, які отримували терапію з використанням циклофосфаміду.

 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Клинические исследования для пациентов с РМЖ 2018-11-01 14:12

Национальный Институт Рака

В Национальном Институте Рака проводится лечение распространенных стадий (IIIB-IV) рака легких, яичников, шейки матки, мочевого пузыря, почки и поджелудочной железы, молочной железы в рамках международного протокола клинических исследований. Данное лечение для пациента является абсолютно бесплатным и проводится на средства спонсора исследования. Проведение клинических исследований одобрено МОЗ Украины и государственным экспертным центром. Відкрити повністю

Рак може поширюватися ще до того, як розвивається пухлина 2017-03-29 10:14

Редакція журналу "Амазонки"

За словами команди дослідників з медичної школи Ікан університетської клініки Mount Sinai і університету Регенсбурга в Німеччині, ще до того, як розвивається пухлина, клітини раку молочної залози, за допомогою декількох певних молекулярних змін, можуть поширюватися у інші органи, залишатися неактивними протягом тривалого періоду часу, а потім прокидатися, формуючи агресивну метастазуючу пухлину. Відкрити повністю

Втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку 2017-01-23 10:52

Редакція журналу "Амазонки"

Вчені з Кембриджського університету стверджують, що втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку. Відкрити повністю

Пригнічення синтезу жиру в організмі гальмує ріст ракових пухлин 2016-11-15 11:22

Редакція журналу "Амазонки"

Пухлини характеризуються нестримним апетитом і прискорюють синтез жиру в ракових клітинах. Нещодавно вчені встановили, що препарати можуть зупинити синтез жиру в ракових клітинах і завдяки цьому сповільнити ріст пухлини, не завдаючи шкоди здоровим клітинам. Відкрити повністю

Бісфосфонати у лікуванні первинного раку молочної залози 2016-11-11 08:49

Редакція журналу "Амазонки"

Бісфосфонати можуть використовуватись для зменшення ризику метастазування первинного раку молочної залози у кістки. Відкрити повністю

Заморожування - ефективна альтернатива лампектоміі для ранньої стадії раку молочної залози. Дослідження. 2016-11-07 09:06

Редакція журналу "Амазонки"

Під час кріоабляції, лікарі використовують ультразвукову візуалізацію, щоб вставити тонкий пристрій, який нагадує голку в пухлину пацієнта. Процедура виконується в амбулаторних умовах під місцевою анестезією і використовується протягом багатьох років для лікування раку печінки, легенів і нирок, а також доброякісних пухлин молочної залози (фіброаденоми). Відкрити повністю