Лапароскопія - без розрізів, без болю, без ускладнень
Лапароскопія - без розрізів, без болю, без ускладнень

``Замінити операцію таблеткою або уколами``, - про це, напевно, мріють багато людей, яким призначено хірургічне лікування. Важко позбутися тривоги через майбутню післяопераційну безпорадність та біль - особливо, якщо мова йде про складні втручаннях при різних видах раку.

Але сьогодні у онкологічних пацієнтів немає підстав для таких тривожних думок. Сучасна хірургія стає все більш органозберігаючою.

Тенденція в онкології - зменшення травми при виконанні необхідного обсягу втручань. При пухлинах в грудній або черевній порожнині можливе проведення операцій за допомогою лапароскопічного доступу: без розрізів, через невеликі проколи з використанням мікровідеокамери, що дає 20-кратне збільшення, та спеціальних інструментів.

Цей метод дозволяє звести до мінімуму травму органів і тканин. Малоінвазивні втручання пацієнти переносять набагато легше, ніж стандартні.

Лапароскопічна хірургія знижує кількість післяопераційних ускладнень у десятки разів. Практично без болю, значно скорочується період госпіталізації, організм швидко відновлюється, людина одужує і повертається до активного життя. Має значення й виражений косметичний ефект - непомітні або зовсім відсутні післяопераційні шрами і рубці.

Однак, потрібно розуміти, що лапароскопії різної локалізації та призначення істотно відрізняються. Якщо видалення жовчного міхура стало стандартом для більшості клінік, то онкологічні операції цим методом проводять тільки в провідних медичних установах світу. Сьогодні така малотравматичная хірургія доступна і нашим пацієнтам. Розвінчано всі міфи про неможливість виконання малоінвазивних втручань при великих обсягах в онкології. Ми проводимо з допомогою лапароскопічного доступу операції найвищої категорії складності - навіть в розвинених країнах їх виконують далеко не у всіх клініках. Зокрема, лапароскопія при раку кишечника стала стандартом тільки в онкологічних центрах Західної Європи, США, Ізраїлю і в LISOD.

Цілий ряд унікальних операцій ми виконали вперше в Україні і на всьому пострадянському просторі. Один з яскравих прикладів такої об'ємної, але малотравматичної хірургії: одномоментне видалення і реконструкція стравоходу за допомогою лапароскопічного доступу - вже через тиждень після операції пацієнтка харчувалася, як зазвичай.

Сьогодні всі найскладніші втручання, які ми першими провели на українській землі, стали рутинними процесом в нашій клініці. Накопичений колосальний досвід, на світовому рівні виконується максимально результативне і, в той же час, щадне хірургічне лікування.

 

Сергій Байдо
MD. PhD. Хірург. Онколог.
Один з лідерів лапароскопічної хірургії в Україні та в Європі.
Ізраїльська онкологічна клініка LISOD.

 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Об исследованиях в медицине (Часть 2) 2018-03-13 12:01

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Продолжим начатое “расследование”, в котором попробуем отыскать ответы на важные вопросы и постараемся понять, в чем суть исследований, какие цели ставятся при их проведении, для кого и зачем они нужны, полезны ли они НАМ, и все ли нам рассказывают исследователи или что-то остается “за кадром”? Відкрити повністю

Об исследованиях в медицине, фейковых «открытиях» и манипуляциях (Часть 1) 2018-02-26 14:58

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Мы хотим вылечиться простым способом, быстро и с небольшими затратами? Конечно! Тогда поздравим себя – на 50% мы уже в ловушке! А если мы ещё и поверим в это – то на все 100%! Відкрити повністю

Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком 2018-02-16 10:04

Іщук Юлія, MD Лікар радіолог, Медичний експерт компанії OncoDNA, Бельгія

Всі люди різні. Ми відрізняємося зовні та внутрішньо. Як не буває двох однакових відбитків пальців, так не буває двох однакових людей - кожна людина унікальна з урахуванням всіх її генетичних особливостей. Відкрити повністю

Реабилитация онковыздоравливающих: физическая нагрузка и качество жизни 2018-02-07 12:19

Нина Кучеренко, специалист по физической реабилитации

Еще пару десятков лет назад понятие «физическая реабилитация» после перенесенного онкологического заболевания либо вообще не звучало, либо звучало в определенном контексте - «для онкопациентов физическая реабилитация не показана». Остался жив - иди и радуйся, только сильно не шевелись, чтобы не разгонять кровь. Відкрити повністю

Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами? 2017-12-19 08:33

Злата Чайківська, лікар - дієтолог

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч. Відкрити повністю