Меншає кількість жінок, що вмирають від раку молочної залози
Меншає кількість жінок, що вмирають від раку молочної залози

Згідно дослідженнь Американського товариства онкологічних захворювань, смертність жінок на 39% менше, ніж чоловіків, у яких діагностовано рак молочної залози (на основі даних, зафіксованих у період з 1989 по 2015 рік).

Раннє діагностування та поглиблена увага, зокрема інвестування та витрати на дослідження, призвели до значних успіхів у боротьбі з хворобою, яка вимагає такої сумної статистики щороку, зокрема 41 000 випадків смерті лише цього року (згідно www.cancer.net ).

Щороку з`являються нові методи лікування, нові ліки та альтернативні способи так би мовити «звернення» до раку молочної залози. Все це засновано на тривалих та детальних дослідженнях.

Відповідно до статистичних даних рівень смертності жінок від раку молочної залози знизився: за останні 30 років відбулось майже 40-відсоткове зниження смертності від раку молочної залози. Лікарі (зокрема у США) зазначають, що ними проводиться набагато менше хірургії, ніж це відбувалось три десятиліття тому.

Зі скороченням смертності зростають і темпи виживання. Середній п’ятирічний показник виживання для людей, які страждають на рак молочної залози, становить 90 відсотків (за даними www.cancer.net ). В той час, коли той самий показник вагою в десять років має значення у 83%.

Та й загалом досягнення в хірургії грудей суттєво змінилися. На рубежі минулого століття у більшості випадків використовувалась радикальна мастектомія Хальстед – операція, що призводить до видалення грудей, м'язів суглобів та всіх лімфатичних вузлів під рукою.

Зараз цей метод використовується все рідше і лікарі застосовують радикальну мастектомію лише тоді, коли пухлина поширилась до м'язів грудної клітини.

Такого типу хірургічне втручання жахливе і саме тому одне з найбільших хірургічних досягнень за останні 20 років – розуміння того, що не має необхідності видаляти всі лімфатичні вузли. А це означає, що жінки можуть зберегти шкіру для подальшої реконструкції та збереження естетики.

Разом із цим все частіше використовується нова методика, яка зосереджена на запобіганні поширенню раку в грудях і лімфатичних вузлах та дозволяє пацієнтам зберігати груди. Ця методика полягає у лікуванні вищими дозами радіотерапії протягом коротшого періоду часу, що комфортніше для пацієнта з точки зору повсякденного життя. Ці аспекти було досліджено та виявлено їх дієвість та зручність.

Окрім того метод, який пропонує скорочення періоду радіотерапії та включає принцип певної техніки дихання, яка дозволяє розширити порожнину грудної клітини і робить можливою та безпечною таку терапію в області біля серця, щоб лікувати ушкоджену пухлиною ділянку, не пошкодивши саме серце. Роздуваючи за рахунок такої техніки дихання легені, стає можливим лікувати більшу площу, яка може опинитися під загрозою.

Хірургія є найважливішою частиною, але тепер стало можливим, так би мовити, обрати правильно людину, що дійсно потребує хіміотерапію. Більшість із таких пацієнтів у 80-х та 90-х роках всі без виключення отримували хіміотерапію після операції. Таким чином, можна позбавити людей від необхідності страждати від побічних ефектів та отримувати ефективне лікування тим, хто цього потребує.

В даному контексті варто також підкреслити той факт, що вище зазначенні досягнення стали можливими завдяки фінансуванню Національного інституту раку та участі людей, які присвятили себе подібним дослідженням.

Отже, наряду з тим, що раннє виявлення є запорукою вдалої боротьби з раком молочної залози, нові події в цій галузі медицини, дозволяють побачити кращі показники виживання.

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Инфекции и рак: связь может быть сильнее, чем кажется 2018-12-19 16:14

Редакція журналу "Амазонки"

Согласно недавним исследованиям, бактерии могут оказывать большее влияние на развитие рака, чем ранее предполагали ученые. Вирусная инфекция — вероятная причина около 20 процентов случаев рака. Відкрити повністю

Рак молочной железы и сердечно-сосудистые заболевания: есть ли связь, на что нужно обратить внимание? 2018-12-12 11:18

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

Когда диагностирован рак молочной железы, крайне сложно сосредоточиться на чем-либо еще. Тем не менее врачи и пациенты, столкнувшись с этим критическим состоянием, должны помнить о важном факторе — о сердце. Эта взаимосвязь очень важна. Существует несколько вариантов ее существования. Відкрити повністю

Существует ли ПМС? Кто и зачем поддерживает мифы про женское здоровье 2018-11-25 18:10

Редакція журналу "Амазонки"

В обществе не принято говорить о менструальном цикле, о менструации. Однако вот уже несколько десятилетий существует связанная с женским циклом тема. Відкрити повністю

Американские ученые смогли победить рак молочной железы на последней стадии 2018-09-19 21:33

Редакція журналу "Амазонки"

«Опухоль молочной железы у Джуди Перкинс доктора диагностировали два года тому. При этом они сообщили, что проживет она еще не более трех месяцев (онкология на тот момент была в терминальной стадии). Но, как бы удивительно это не звучало, сегодня в теле Джуди нет и следа заболевания», — сообщает BBC News. Відкрити повністю

Маммография позволяет обнаружить риск ишемической болезни сердца 2018-09-19 16:35

Редакція журналу "Амазонки"

Ученые из Сеульского национального университета в Северной Корее в ходе исследования установили, что маммография может использоваться не только для скрининга рака молочной железы, но также для фиксации повышенного риска ишемической болезни сердца (ИБС) у женщин. Відкрити повністю

Один из пяти человеческих генов не является 'реальным' 2018-09-12 15:39

Редакція журналу "Амазонки"

ДНК человека содержит гораздо меньше «реальных» генов, чем изначально предполагалось. Відкрити повністю