Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком
Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком

Всі люди різні. Ми відрізняємося зовні та внутрішньо. Як не буває двох однакових відбитків пальців, так не буває двох однакових людей - кожна людина унікальна з урахуванням всіх її генетичних особливостей.

Також унікальним є і кожен пацієнт з раком, тому що пухлини, навіть одного типу, на генетичному рівні відрізняються. Наприклад, якщо дослідити зразок біопсії 5 різних пацієнтів з однаковим типом раку, у кожного будуть виявлені різного роду генні мутації, що спричинили пухлину. Таким чином, для правильної та ефективної боротьби з раком лікарю-онкологу крім гістологічного діагнозу потрібно мати інформацію про мутації в генах.

«Лікар повинен лікувати не хворобу, а хворого» (Гіппократ)

Новим рішенням в медицині стає персоніфікований індивідуальний підхід, при якому лікування обирається в залежності від молекулярно-генетичних особливостей кожного пацієнта.

Молекулярне профілювання в онкології - це аналіз генетичного складу пухлини, результати якого важливі для призначення пацієнту індивідуальної схеми лікування.

«Сьогодні персоналізована медицина стає невіддільною складовою лікування раку. Кожен пацієнт унікальний, і у нас тепер є унікальний спосіб подбати про нього...»

(Dr Jean-Loup Mouysset онколог, Франція)

Профілювання пухлин допомагає не тільки збільшити шанси на виживання та якнайшвидше одужання, дозволяє не витрачати дорогоцінний час на вживання неефективних препаратів, уникнути токсичних ефектів, але також може значно заощадити грошові витрати на лікування.

«У найсильніших хворобах потрібні й ліки найсильніші, точно застосовувані» (Гіппократ)

Саме таке глибоке молекулярне вивчення пухлини на генетичному рівні та аналіз отриманих даних для складання рекомендацій по лікуванню пропонує європейська компанія OncoDNA для онкологів та їх пацієнтів з різними типами раку.

Компанія була заснована в 2012 році у Бельгії й сьогодні пропонує свої послуги для пацієнтів з раком вже у 60 країнах світу, тісно співпрацюючи з лікарями з понад 260 онкологічних центрів різних країн. Тепер аналізи молекулярного профілювання також доступні також і для пацієнтів з України. У 2017 році понад 100 українців виконали аналіз молекулярного профілювання пухлини в компанії OncoDNA. З урахуванням результатів аналізу онкологи отримали важливі рекомендації для складання спеціальних персональних схем лікування для своїх пацієнтів.

OncoDNA пропонує 4 різних види аналізу для пацієнтів з раком 3 та 4 стадії:

  • Аналіз OncoDEEP ® дозволяє дослідити 75 генів та білків у твердому зразку біопсії (парафіновий блок). Цей аналіз вже допоміг багатьом пацієнтам, вказавши нові можливості лікування.

Одна з таких пацієнток - Алісія - 51-річна жінка з метастатичним раком легенів: 

"З цим аналізом все моє життя змінилось, у мене з'явилася нова надія. Я хотіла жити, я хотіла боротися з цим раком. Чому я не повинна зцілитись? "

Алісія проживає в Іспанії. В січні 2015 року в неї діагностували рак легенів. Вона ніколи не курила і не мала інших симптомів, крім загальної втоми, тому такий діагноз став для неї справжнім шоком. Щоб краще зрозуміти пухлину на генетичному рівні, онколог порекомендував пацієнтці зробити молекулярне профілювання. У неї була виявлена ​​мутація, типова для деяких аденокарцином. Це означало, що застосування нового високоефективного лікування за допомогою інгібітора експресії ALK буде дієвим та вигідним для Алісії. Вона відразу ж погодилася на цю терапію, добре перенесла лікування і не мала серйозних побічних ефектів. Зараз вона продовжує нормальне життя і вже понад 2 роки знаходиться в стані ремісії.

  • За допомогою комплексного аналізу OncoSTRAT & GO можна дослідити пухлину з твердого зразка біопсії (первинна пухлина або метастаз) та з крові. Дослідження крові допомагає отримати повне уявлення, виявляючи потенційні генетичні зміни, невидимі на рівні первинної пухлини, без необхідності проведення додаткової біопсії пухлини.

На основі проведених аналізів онколог отримує рекомендації для призначення хіміотерапії, таргетної терапії, гормонотерапії та імунотерапії.

  • Аналіз OncoSELECT на основі крові дасть змогу отримати рекомендації щодо таргетної терапії для лікування раку молочної залози, раку товстої кишки та недрібноклітинного раку легенів. Аналіз ідеально підходить для пацієнтів, у яких з різних причин не можливо отримати твердий зразок біопсії.

Таргетная терапія в онкології - відносно новий метод, який вже зарекомендував себе як дуже ефективний і перспективний. Таргетна терапія забезпечує цілеспрямований вплив на пухлину, її рецептори, ДНК і інші структури, що дозволяє сповільнити або зупинити ріст та розмноження клітин новоутворення, але головне - вона практично не пошкоджує здорові тканини.

Терапія таргетними препаратами може бути призначена лише тоді, коли встановлено точні молекулярні характеристики пухлини. В протилежному випадку дієвість препарату буде мінімальною. Даний факт унеможливлює призначення однакових препаратів всім пацієнтам з однаковим типом онкозахворюванням - кожна пухлина є унікальною в біологічному розумінні.

Застосування таргетних препаратів можливо тільки після встановлення точних молекулярних характеристик пухлини, інакше ефективність препарату буде зведено до мінімуму. Цей факт пояснює неможливість застосування одного і того ж препарату у всіх пацієнтів з однаковим типом раку, адже кожна пухлина унікальна в біологічному сенсі.

  • Аналіз OncoTRACE для контролю лікування ідеально підходить для раннього виявлення резистентності до лікування. Рак - це динамічне захворювання, і його профіль змінюється з плином часу, особливо враховуючи застосовувану терапію.

Таким чином, важливо мати ретельний контроль для відстеження розвитку хвороби. Оскільки цей метод вимагає лише звичайного взяття крові, його можна часто повторювати (для більш ефективного контролю хвороби та лікування). Доведено, що аналіз крові на наявність пухлинних ДНК, що циркулюють, може дати інформацію про прогресування раку на кілька місяців раніше, ніж методи візуалізації (КТ, МРТ, УЗД тощо). Отже, неефективне лікування можна зупинити раніше, уникаючи непотрібних побічних ефектів, та швидше перейти до альтернативних методів лікування.

Аналізи компанії OncoDNA не тільки носять рекомендаційний сенс при лікуванні, але також вказують інформацію про клінічні випробування, в яких пацієнт може взяти участь.

Яку ж користь клінічні дослідження можуть принести пацієнтові?

По-перше, пацієнт може перебувати під наглядом та лікуватись у висококваліфікованих фахівців з області онкології. По-друге, він зможе отримати протипухлинні препарати імунної або таргетної терапії, які ще не надійшли в продаж. Також доведено, що виживання пацієнтів, які беруть участь у клінічних дослідженнях, вище на 20%, ніж у хворих, які отримують тільки стандартне лікування.

Часто, коли всі можливі методи терапії вже вичерпані, саме клінічні випробування залишаються останньою надією пацієнта на лікування.

Персоналізована онкологія - це майбутній стандарт світової медицини. Але вже сьогодні наше уявлення про персоналізоване лікування стає реальністю. Молекулярне профілювання надає величезні можливості, щоб зробити лікування пацієнта більш ефективним та безпечним при одночасному зниженні витрат на покупку препаратів.

Задля отримання більш детальної інформації про аналізи, Ви можете відправити листа електронною поштою за адресою ii@oncodna.com або заповнити відповідну форму на сайті www.oncodna.com

 

Іщук Юлія, MD

Лікар радіолог, Медичний експерт компанії OncoDNA, Бельгія


 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Полезные выводы. Фейк-маркеры. Как избежать ловушек? 2018-04-26 09:35

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

А мы продолжаем цикл статей от врача-психотерапевта Елены Шевчук о ''фейковых'' открытиях и манипуляциях. Очень актуальная информация о том, как отличить фейк-новости об исследованиях от правды Відкрити повністю

Об исследованиях в медицине, фейковых «открытиях» и манипуляциях (Часть 3) 2018-04-07 09:38

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Драгоценности короны или что такое уровень доказательности? В медицине есть понятие «уровни доказательности». Это уровни объективности информации, полученной в исследовании (= качество и цена «бусинок» в ювелирном изделии). Відкрити повністю

Должен ли пациент знать свой диагноз? Взгляд психоонколога 2018-04-06 09:27

Мелёхин Алексей Игоревич, геронтопсихиатр, клинический психолог высшей квалификационной категории, сомнолог, геронтолог РНИМУ им. Пирогова, ФГБУН Института Психологии Российской Академии Наук

В повседневной онкологической клинической практике врачи испытывают дилемму — говорить или не говорить правду о состоянии здоровья и прогнозе пациенту (Lee,2002). Основа благоприятного терапевтического альянса между врачом и пациентом — это доверие. Відкрити повністю

Должен ли пациент знать свой диагноз? Взгляд психоонколога 2018-04-06 09:27

Мелёхин Алексей Игоревич, геронтопсихиатр, клинический психолог высшей квалификационной категории, сомнолог, геронтолог РНИМУ им. Пирогова, ФГБУН Института Психологии Российской Академии Наук

В повседневной онкологической клинической практике врачи испытывают дилемму — говорить или не говорить правду о состоянии здоровья и прогнозе пациенту (Lee,2002). Основа благоприятного терапевтического альянса между врачом и пациентом — это доверие. Відкрити повністю

Об исследованиях в медицине (Часть 2. Продолжение) 2018-03-26 09:09

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

На этот раз поговорим о видах исследований. В медицине их насчитывается более 30. И у каждого вида свои правила проведения, цели, методы и вклад в практику. Відкрити повністю

Аутофагия. Клеточные механизмы и их возможности для лечения онкозаболеваний 2018-03-21 14:59

Инна Лавренюк - диетолог, руководитель Немецкого Диетологического лечебно-консультационного Центра

Аутофагия — это сложнейший биохимический процесс, который ежедневно заботится о „вывозе внутриклеточного мусора“. Как показали исследования, аутофагия (вернее, её нарушения), отвечает за возникновение таких болезней, как диабет 2-го типа, болезнь альцгеймера (сенильная деменция), рак ... Відкрити повністю