“Незабутня квітка” Алекса Гутмахера
“Незабутня квітка” Алекса Гутмахера

Відомий американський піаніст та продюсер, меценат, виходець з Одеси - Алекс Гутмахер в рамках проекту “Незабутня Квітка” завітав до Вінниці. Нам пощастило поспілкуватися з Алексом. Із Нью-Йорка - для читачок “Амазонок”: щиро від справжього чоловіка, який зміг перемогти онкозахворювання та допомагає долати його всім, хто потребує допомоги.

 

- Алекс, багатьом відомо про те, що ви одночасно лікувалися з Квіткою Цісик в одному госпіталі, проте особисто з нею не були знайомі. А як ви познайомилися з її творчістю?

- А з її творчістю я познайомився в 2007 році, їдучи в таксі в Києві, водій поставив пісні Квітки. На запитання хто це, відповів, що це американка з українською душею. Слухаючи “Черемшину”, я почав плакати, сам не знаю чому…

- Вас настільки вразив голос?

- Безумовно, і голос, і музична фразеологія - адже я професійний музикант. Повернувшись до Америки, я дізнався, що Квітку там знають, особливо американська громада, а ще дізнався подробиці її життя: що вона, її сестра та згодом матір померли від раку грудей. Я вирішив для себе, що я маю розпочати оцю програму - “Незабутня квітка” - донести до світу її творчість. Розпочав  з розповідей на українських вечорах у власній радіопредачі на “Радіо Америка”, згодом мене запросили на Україну з цією програмою,  я привіз американських артистів, співаків, до мене долучилися українські і так все запрацювало. В ході я зрозумів, що головне в моїй роботі не пісні: Україна співає, танцює, має таланти і що? І я вирішив робити благодійні речі, збирати гроші, щоб в кожному місті був мамограф - інструмент для того, щоб люди проходили обстеження, знали і розуміли, що це рятує їм здоров’я.

Зараз я маю підтримку від МОЗ, МЗС, маю на увазі не фінансову, адже я виступаю як меценат - людина яка вкладає, час гроші та й здоров’я врешті, адже я в свій час пройшов 11 курсів хіміотерапії і це не могло на ньому не відобразитися. Але є бажання допомагати людям, я приїзжаю в Україну, от приїхав у Вінницю, де був останній раз в 1975 році, коли ще був студентом Одеської консерваторії.

- Дуже часто після перенесеного захворювання, особливо онкологічного, люди намагаються згодом відгородитися від подібної тематики, не згадувати про це взагалі. Алекс, в чому ви черпаєте свою наснагу, що вам дає силу і стимул робити добрі справи?

- Бозя! В ті моменти, коли я був між цим світом і тим, я зрозумів, що я - людина , що потрібно не просто жити, а щось робити… І от, коли після 11-ти годинного перельоту, подорожі Вінниці чи Києва, я все ж зустрічаюся з онкохворими, роблю для них щось, що в моїх силах - це ті речі, які додають мені життя. Завдяки цьому я живий, як тільки сяду - це буде все. Я такий.

- На що спрямована більше робота фонду “Незабутня квітка”  - на популяризацію творчості співачки чи допомогу онкохворим?

- Все таки на допомогу онкохворим. Для мене це важливіше і, думаю, Квітка мене в цьому би підтримала, якби жила. На превеликий жаль, рак грудей - жахлива хвороба і дуже важлива допомога таким хворим. В Україні немає спеціальних соціальних працівників, які відвідують онкологічні відділення, тим більше  - це важко психологічно і не кожен зможе туди зайти. А я можу. Я кажу те, що хворі розуміють. Ми розмовляємо  однією мовою.

І за кожен концерт ми передаємо 50 000 гривень онкоцентрам. Головне - щоб жінки почули заклик і приходили, слухали, проходили обстеження.

- Дякуємо Вам за добрі справи і на завершення - Ваші побажання читачам “Амазонок”.

- Шановні жінки, я вам хочу сказати, що все своє життя я в оточенні жінок, тому я вас дуже люблю і розумію, що ви маєте величезне місце в життя людства. Все, що ми, чоловіки, робимо - це все заради вас. Але я прошу вас, щоб ви хоч раз в рік приходили до мамолога для огляду, тому що ви: наші жінки, наші матері, наші доньки - повинні бути здорові, щасливі. І красиві - як, ви, вінничанки. 

Квітка Володимирівна Цісик - американка українського походження. У США вона більше відома під ім'ям Кейсі (за ініціалами КС) і її голос впізнає, мабуть, кожен американець. Співачка озвучувала рекламні джингли "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford", до того ж вона була обличчям останньої з компаній.

Кейсі була бек-вокалісткою  у Майкла Джексона і Уїтні Х'юстон. За виконання Квіткою саундтреку до фільму "You Light Up My Life", фільм удостоївся премій "Оскар" та “Золотий глобус” за кращу пісню.

В Україні квітку знають і люблять завдяки виданим нею двом альбомам з народними піснями  - "Пісні України" та "Два кольори". Батько співачки був концертмейстером Львівської опери, а сама вона мріяла повернутись в Україну з великим концертом, проте, цьому завадила хвороба - в 1998 році рак молочної залози обірвав її життя. Також від РМЗ померли сестра та матір Квітки Цісик.

 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Компанія АВС та бутік Brigette знають як повернути впевненість жінкам після мастектомії 2017-08-03 11:28

Редакція журналу "Амазонки"

Кожна жінка, яка перенесла мастектомію молочної залози, не оглядаючись назад з впевненістю та вірою в себе повинна продовжувати насолоджуватись та вести активний спосіб життя, а допомогти в цьому зможе компанія АВС та бутік Brigitte. Відкрити повністю

Зустрічайте німецький бренд вишуканих протезів молочної залози в Україні! 2017-07-07 14:23

Редакція журналу "Амазонки"

Відчувати віру в себе та насолоджуватися впевненістю в собі мріє кожна жінка. Проте після мастектомії молочної залози багато що виглядає зовсім по-іншому. Нарешті ми можемо зробити собі подарунок, що зробить нас особливими та привабливими. В Україні розпочало свою діяльність представництво німецького бренду вишуканих протезів молочної залози. Перший салон-бутік вже відкрито у Львові! Відкрити повністю

Чому китайські жінки рідко хворіють на рак молочної залози 2017-05-30 10:39

Редакція журналу "Амазонки"

Цікавий факт - азіати не настільки часто хворіють на рак, як інші етнічні групи. У 2012 році, найнижча захворюваність на рак молочної залози була зареєстрована в Азії і Африці (за даними Всесвітнього фонду дослідження раку). Відкрити повністю

Українські зірки в проекті ''Обіцяй собі берегти себе'' 2017-04-21 13:34

Редакція журналу "Амазонки"

Благодійний фонд ''Квітна'' спільно з селебрітіс ініціював проведення в Україні соціальної кампанії з боротьби з раком молочної залози - ''Обіцяй собі берегти себе''. Відкрити повністю

Модний блог жінки після подвійної мастектомії: “Leave Me Breastless” 2017-04-11 12:32

Редакція журналу "Амазонки"

Женев'єва Ісгейт (39 років) почала вести блог, який дещо відрізняється від інших блогів. Він має назву Leave Me Breastless і призначений для жінок, які перенесли подвійну мастектомію. Надихнула на створення блогу австралійську маму власна історія, яка спробувала одягатися модно після лікування на рак молочної залози. Відкрити повністю

Томосинтез - новий вид скринінгу 2017-04-06 11:21

Редакція журналу "Амазонки"

На перший погляд усе виглядає як типова мамографія. Але цей вид скринінгу - це нова технологія, яка дозволяє лікарям зазирнути всередину грудей та отримати чіткіше зображення, ніж при стандартній мамографії. Відкрити повністю