“Незабутня квітка” Алекса Гутмахера
“Незабутня квітка” Алекса Гутмахера

Відомий американський піаніст та продюсер, меценат, виходець з Одеси - Алекс Гутмахер в рамках проекту “Незабутня Квітка” завітав до Вінниці. Нам пощастило поспілкуватися з Алексом. Із Нью-Йорка - для читачок “Амазонок”: щиро від справжього чоловіка, який зміг перемогти онкозахворювання та допомагає долати його всім, хто потребує допомоги.

 

- Алекс, багатьом відомо про те, що ви одночасно лікувалися з Квіткою Цісик в одному госпіталі, проте особисто з нею не були знайомі. А як ви познайомилися з її творчістю?

- А з її творчістю я познайомився в 2007 році, їдучи в таксі в Києві, водій поставив пісні Квітки. На запитання хто це, відповів, що це американка з українською душею. Слухаючи “Черемшину”, я почав плакати, сам не знаю чому…

- Вас настільки вразив голос?

- Безумовно, і голос, і музична фразеологія - адже я професійний музикант. Повернувшись до Америки, я дізнався, що Квітку там знають, особливо американська громада, а ще дізнався подробиці її життя: що вона, її сестра та згодом матір померли від раку грудей. Я вирішив для себе, що я маю розпочати оцю програму - “Незабутня квітка” - донести до світу її творчість. Розпочав  з розповідей на українських вечорах у власній радіопредачі на “Радіо Америка”, згодом мене запросили на Україну з цією програмою,  я привіз американських артистів, співаків, до мене долучилися українські і так все запрацювало. В ході я зрозумів, що головне в моїй роботі не пісні: Україна співає, танцює, має таланти і що? І я вирішив робити благодійні речі, збирати гроші, щоб в кожному місті був мамограф - інструмент для того, щоб люди проходили обстеження, знали і розуміли, що це рятує їм здоров’я.

Зараз я маю підтримку від МОЗ, МЗС, маю на увазі не фінансову, адже я виступаю як меценат - людина яка вкладає, час гроші та й здоров’я врешті, адже я в свій час пройшов 11 курсів хіміотерапії і це не могло на ньому не відобразитися. Але є бажання допомагати людям, я приїзжаю в Україну, от приїхав у Вінницю, де був останній раз в 1975 році, коли ще був студентом Одеської консерваторії.

- Дуже часто після перенесеного захворювання, особливо онкологічного, люди намагаються згодом відгородитися від подібної тематики, не згадувати про це взагалі. Алекс, в чому ви черпаєте свою наснагу, що вам дає силу і стимул робити добрі справи?

- Бозя! В ті моменти, коли я був між цим світом і тим, я зрозумів, що я - людина , що потрібно не просто жити, а щось робити… І от, коли після 11-ти годинного перельоту, подорожі Вінниці чи Києва, я все ж зустрічаюся з онкохворими, роблю для них щось, що в моїх силах - це ті речі, які додають мені життя. Завдяки цьому я живий, як тільки сяду - це буде все. Я такий.

- На що спрямована більше робота фонду “Незабутня квітка”  - на популяризацію творчості співачки чи допомогу онкохворим?

- Все таки на допомогу онкохворим. Для мене це важливіше і, думаю, Квітка мене в цьому би підтримала, якби жила. На превеликий жаль, рак грудей - жахлива хвороба і дуже важлива допомога таким хворим. В Україні немає спеціальних соціальних працівників, які відвідують онкологічні відділення, тим більше  - це важко психологічно і не кожен зможе туди зайти. А я можу. Я кажу те, що хворі розуміють. Ми розмовляємо  однією мовою.

І за кожен концерт ми передаємо 50 000 гривень онкоцентрам. Головне - щоб жінки почули заклик і приходили, слухали, проходили обстеження.

- Дякуємо Вам за добрі справи і на завершення - Ваші побажання читачам “Амазонок”.

- Шановні жінки, я вам хочу сказати, що все своє життя я в оточенні жінок, тому я вас дуже люблю і розумію, що ви маєте величезне місце в життя людства. Все, що ми, чоловіки, робимо - це все заради вас. Але я прошу вас, щоб ви хоч раз в рік приходили до мамолога для огляду, тому що ви: наші жінки, наші матері, наші доньки - повинні бути здорові, щасливі. І красиві - як, ви, вінничанки. 

Квітка Володимирівна Цісик - американка українського походження. У США вона більше відома під ім'ям Кейсі (за ініціалами КС) і її голос впізнає, мабуть, кожен американець. Співачка озвучувала рекламні джингли "Coca-cola", "American Airlines", "McDonald's", "Ford", до того ж вона була обличчям останньої з компаній.

Кейсі була бек-вокалісткою  у Майкла Джексона і Уїтні Х'юстон. За виконання Квіткою саундтреку до фільму "You Light Up My Life", фільм удостоївся премій "Оскар" та “Золотий глобус” за кращу пісню.

В Україні квітку знають і люблять завдяки виданим нею двом альбомам з народними піснями  - "Пісні України" та "Два кольори". Батько співачки був концертмейстером Львівської опери, а сама вона мріяла повернутись в Україну з великим концертом, проте, цьому завадила хвороба - в 1998 році рак молочної залози обірвав її життя. Також від РМЗ померли сестра та матір Квітки Цісик.

 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Брадрона - уникальный бюстгальтеровый забор в Кардроне 2018-02-07 10:52

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

​Новая Зеландия - место захватывающих пейзажей, величественных гор, нетронутых озер и уникального забора из бюстгальтеров, расположенного в сельской части Южного острова. Відкрити повністю

''Занимайся жизнью или занимайся смертью'': как жить с четвертой стадией рака 2018-01-23 15:22

Редакція журналу "Амазонки"

Елена Касьян — поэтесса, музыкант, автор короткой прозы и исполнительница собственных песен. Уже четыре года она борется с раком молочной железы четвертой стадии с одним из самых агрессивных статусов. Елена рассказала нам, как жить с болезнью и как верить в чудо. Відкрити повністю

Соціальний проект Cancel-R: ``Ми не хворієм, ми ОДУЖУЄМО!`` 2017-12-11 12:16

Редакція журналу "Амазонки"

Ціль соціального проекту Cancel-R (в перекладі з англ. Cancel - відміна, анулювання, cancer - рак, що разом означає “рак відміняється”) - емоційна підтримка онкоодужуючих людей. Онкоодужуючі - люди з онкологічним діагнозом, що перебувають на будь-якій стадії захворювання. Але... Відкрити повністю

Приємні та затишні подарунки для близької людини Коли хочеться огорнути любов'ю та теплом... 2017-12-04 09:49

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

Коли хтось, кого ви любите, дізнається, що має захворювання, яке кардинально змінює життя, цілком природно хотіти протягнути руку допомоги. Але часом так непросто зрозуміти, що, коли і як сказати, яким чином допомогти. Відкрити повністю

Меншає кількість жінок, що вмирають від раку молочної залози 2017-10-23 08:43

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

Згідно дослідженнь Американського товариства онкологічних захворювань, смертність жінок на 39% менше, ніж чоловіків, у яких діагностовано рак молочної залози (на основі даних, зафіксованих у період з 1989 по 2015 рік). Відкрити повністю

Різновиди бюстгальтерів для післяопераційного та реабілітаційного періоду 2017-10-18 10:31

Редакція журналу "Амазонки"

Найширший асортимент бюстгальтерів для жінок, які перенесли операцію на молочній залозі, можна придбати в бутіку Brigitte за адресою: м. Львів, вул. Кульпарківська, 156 А. Відкрити повністю