Поради психолога: Як зняти тривогу?
Поради психолога: Як зняти тривогу?

Дуже часто жінки, які зіткнулися з раком молочної залози, звертаючись на гарячу лінію психологічної допомоги онкологічним хворим та їхнім близьким, кажуть консультантам про підвищену тривожність і просять навчити простим і ефективним способам зняти гостре напруження.

Треба сказати, що підвищена тривожність властива усім, але надто високе відчуття тривожності - заважає лікуванню і одужанню, вона здатна отруїти дні навіть тим, чия хвороба вже давно позаду. Вона захоплює весь ваш організм, почуття, думки, впливає на поведінку і може перейти в апатію. Існують вправи, спрямовані на нормалізацію стану на всіх цих чотирьох рівнях - тіла, думок, почуттів і поведінки. Вони допоможуть справлятися з надмірною тривогою та ​​зарядитися конструктивною енергією.

1. Дихання животом. Покладіть руку на живіт і видихніть усе, що в вас накопичилося. Тепер повільно вдихайте через ніс, випинаючи живіт, представляючи як зцілювальна енергія наповнює вас, весь ваш організм, весь живіт (він роздувся). Тепер повільно-повільно повністю видихайте, втягуючи живіт, уявляючи, що видихаєте образи, біль, страх. Повторюйте 5 - 6 разів 3 - 4 рази на день або частіше. Можна уявити, що в животі у Вас повітряна куля улюбленого кольору, і ви то надуваєте, то здуваєте її.

2. Гучний вдих. Дихайте, як вам зручно. Дозвольте собі вдихнути глибше, затримати подих і відчути при цьому напругу в плечах, грудях, шиї. Відчуваєте? Тепер
давайте голосно видихніть, стогнучи, і відчуємо, як напруга йде. Запам'ятайте це відчуття. Зробіть 5-6 таких вдихів, кожного разу видихаючи все більше напруги.

3. Очищаючий дихання. Уявіть, що ви вдихаєте через підошви, повітря проходить по всьому вашому тілу, очищаючи його, і коли ви видихаєте через голову, від неї відходить бруднувата хмара. Продовжуйте дихати і очищатися, поки поступово не стане ця хмара чистою.

4. Розслаблення. Спробуйте напружуватись, утримувати напругу і потім розслабляти по черзі всі групи м'язів, починаючи з верхівки і спускаючись вниз до самих підошов. Запам'ятайте відчуття розслаблення, концентруйтеся на ньому. Ваше завдання знову навчити свій організм відчувати різницю між напругою і розслабленням. Тренуйтеся 3 - 4 рази на день і ви навчитеся.

5. Навчіться усвідомленості. Спробуйте повільно-повільно (за 5 - 10 хвилин) з'їсти родзинку, зупиняючись на кожному відчутті, кожній зміні смаку, запам'ятовуючи цю зміну, концентруючись на стані «тут і зараз».

6. Посміхніться собі. Погладьте себе по бровах - дуже повільно, думкою слідуючи за приємними відчуттями. Дозвольте собі посміхатися в цьому стані.

7. Змініть темп. Зробіть повільний-повільний крок, концентруючись на всіх відчуттях напруження і розслаблення м'язів, закладених у ньому. Це ваш свідомий крок, ви вчите свій організм робити усвідомлені кроки.

8. Навчіться працювати з нав'язливими гнітючими думками:

- Сказати їм «стоп!» і подумки закрити двері;
- Спостерігати за ними як за перехожими на вулиці або рибками в акваріумі - нехай плавають;
- Дати їм імена, вітатися, як зі старими знайомими, коли прийдуть, і скоріше прощатися - у вас є інші справи.

 

Поради підготовлені за матеріалами брошури для пацієнтів "Якщо рак. Як перестати боятися і почати жити."

 

Світлана Скалова, психолог Всеросійської гарячої лінії психологічної
допомоги онкохворим 8-800-100-01-91 (http://co-operate.ru/) 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Об исследованиях в медицине (Часть 2) 2018-03-13 12:01

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Продолжим начатое “расследование”, в котором попробуем отыскать ответы на важные вопросы и постараемся понять, в чем суть исследований, какие цели ставятся при их проведении, для кого и зачем они нужны, полезны ли они НАМ, и все ли нам рассказывают исследователи или что-то остается “за кадром”? Відкрити повністю

Об исследованиях в медицине, фейковых «открытиях» и манипуляциях (Часть 1) 2018-02-26 14:58

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Мы хотим вылечиться простым способом, быстро и с небольшими затратами? Конечно! Тогда поздравим себя – на 50% мы уже в ловушке! А если мы ещё и поверим в это – то на все 100%! Відкрити повністю

Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком 2018-02-16 10:04

Іщук Юлія, MD Лікар радіолог, Медичний експерт компанії OncoDNA, Бельгія

Всі люди різні. Ми відрізняємося зовні та внутрішньо. Як не буває двох однакових відбитків пальців, так не буває двох однакових людей - кожна людина унікальна з урахуванням всіх її генетичних особливостей. Відкрити повністю

Реабилитация онковыздоравливающих: физическая нагрузка и качество жизни 2018-02-07 12:19

Нина Кучеренко, специалист по физической реабилитации

Еще пару десятков лет назад понятие «физическая реабилитация» после перенесенного онкологического заболевания либо вообще не звучало, либо звучало в определенном контексте - «для онкопациентов физическая реабилитация не показана». Остался жив - иди и радуйся, только сильно не шевелись, чтобы не разгонять кровь. Відкрити повністю

Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами? 2017-12-19 08:33

Злата Чайківська, лікар - дієтолог

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч. Відкрити повністю