Правильний бюстгальтер очима мамолога
Правильний бюстгальтер очима мамолога

Експерти все продовжують сперечатись про те, винахід якого предмета більше вплинув на історію і прогрес людства: колеса чи бюстгальтера, але сучасний світ неможливий без цих обох речей. Геніальні, вони хоч і здають простими, але статистика невблаганна: 90% жінок неправильно підбирають білизну.

Виправдати це  можна хіба що стосовно наших мам і бабусь, які з часів Радянського Союзу не звикли до асортименту і різноманітності, або ж молодого покоління, для яких бренд «Вікторія Сікрет» - лише один з багатьох. І основні помилки при виборі білизни полягають в елементарній неуважності до деталей ліфа і комфорту самої жінки.

На що варто звернути увагу при виборі бюстгальтера:

Здатність матеріалу розтягуватися. Від носіння стан (частина бюстгальтера, прилегла до грудної клітини під грудьми) розтягується і дає можливість використовувати більш щільні застібки, ніж під час примірки. Приділіть час пошуку ліфа, стан якого лягає щільно і застібається на крайню ліву застібку.

Положення стану. Хороший стан рівно облягає грудну клітку, збігаючись за положенням по висоті ззаду і спереду. Коли стан провисає, обраний ліф завеликий за обсягом, коли підтягує вгору – малий за розміром. Поширена помилка - вважати, що основне навантаження при утриманні грудей лежить на бретельках. Вони є лише допоміжним елементом для стану.

Об’єм чашки. Ознака невідповідності ліфа – груди випирають у формі валика зверху чашечки. Не думайте, що річ в тому, що ви поправилися - справа в невідповідній чашці. Також, коли груди визирають з-під чашки знизу або в зоні переходу в пахву, варто переглянути свій вибір. Незалежно від Вашого розміру грудей, чашка повинна надати комфорт. Будь Ваша фігура еталоном 60-х Твігі або пишногрудою мрією Рубенса - в гарній чашці зона декольте буде «плавною і благородною».

Розмір чашки. Це можна визначити дуже простим способом: просто підніміть руки вгору. Якщо кісточки бюстгальтера з'їхали з поверхні грудної клітини, а груди «вислизнули» вниз, в подальшому у Вас можуть виникнути дискомфортні відчуття. Все залишиться на своєму місці, якщо ліф Вам підходить.

Поверхня бюстгальтера. Коли тканина на його поверхні не прилягає щільно або морщиться, це вказує на невідповідність бюстгальтера обсягу грудей і грудної клітини. У підходящого ліфа поверхня буде гладкою і рівною.

Комфорт кісточки. Ви можете відчути її наявність в разі, якщо бюстгальтер підібраний неправильно або порушилася цілісність тканин виробу навколо самої кісточки. Крайнім випадком є ​​ситуація, коли кісточка пошкоджена і її гострий край може серйозно травмувати тканини грудей. На щастя, в моїй лікарській практиці подібний випадок був всього лише раз.

 

Використання компресійної білизни є окремим видом післяопераційної реабілітації. Мої рекомендації полягають в необхідності носіння спеціального ліфа протягом 2-3х місяців. Рішення про припинення носіння компресійної білизни я приймаю після оцінки решти набряків. Чим менший набряк тканин, тим менша потреба в його подальшому носінні. Після носіння компресійної білизни протягом декількох місяців, слід надати перевагу бюстгальтеру без кісточок. Чому існує така рекомендація? Кісточка ліфа має підвищену жорсткість, і коли білизна підібрано неправильно, чинить додатковий тиск на капсулу навколо протеза. Це може привести до непрогнозованого зсуву імпланта з заданого хірургом положення.

Мені, як мамологу, часто задають питання про шкоду від неправильного вибору бюстгальтера. Неправильний вибір ліфа має наслідком невиконання своїх функцій: підтримки тканини грудей і перерозподілу навантаження з хребта, тим самим створюючи дискомфорт при його використанні. Неправильно підібраний ліф може привести до хронічного дискомфорту і не естетичної форми грудей навіть у білизні. У крайніх випадках помилки з вибором білизни можуть привести до погіршення форми грудей в цілому, як у повсякденному житті, так і після пластичних операцій.

На щастя, до органічних захворювань це не призведе.

 

 

Андрій Якобчук, естетичний і пластичний хірург, мамолог, онкомамолог
 
Клініка "Гармонія"
 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Нарушения сна у пациентов с онкологией 2018-11-30 15:47

Мелёхин Алексей Игоревич, психотерапевт высшей категории, геронтопсихиатр, сомнолог. Руководитель психоонкологического отделения Клиники «МЕДСИ» в Боткинском проезде

​Нарушения сна в форме хронической бессонницы (инсомнии) являются наиболее частой проблемой у людей, столкнувшихся с онкологией. Отчасти нарушения сна у этих пациентов недооцениваются (как самими пациентами, их родственниками, так и врачами). Не все пациенты сообщают специалистам о проблемах со сном, а многие врачи забывают спросить на приеме об удовлетворенности качеством сна. Відкрити повністю

Что такое онкологически-связанные когнитивные нарушения? 2018-11-21 16:08

Мелёхин Алексей Игоревич, психотерапевт высшей категории, геронтопсихиатр, сомнолог. Руководитель психоонкологического отделения Клиники «МЕДСИ» в Боткинском проезде

В повседневной амбулаторной практике в онкологическом отделении мы — психотерапевты, врачи-онкологи — сталкиваемся с тем, что у пациентов с онкологией наблюдаются различные когнитивные изменения, которые получили название «онкологически-связанные» (Cancer-related cognitive changes/impairment). Відкрити повністю

Клинические исследования для пациентов с РМЖ 2018-11-01 14:12

Национальный Институт Рака

В Национальном Институте Рака проводится лечение распространенных стадий (IIIB-IV) рака легких, яичников, шейки матки, мочевого пузыря, почки и поджелудочной железы, молочной железы в рамках международного протокола клинических исследований. Данное лечение для пациента является абсолютно бесплатным и проводится на средства спонсора исследования. Проведение клинических исследований одобрено МОЗ Украины и государственным экспертным центром. Відкрити повністю

Можно ли употреблять сладкое, если обнаружена злокачественная опухоль? 2018-11-01 12:38

Национальный Институт Рака

​Углеводы — чрезвычайно важный пищевой компонент. Без их участия невозможен обмен веществ ни в одной клетке нашего организма, а клетки головного мозга особенно чувствительны к недостатку сахара. Відкрити повністю

Клинические исследования. О возможности участия 2018-09-04 18:28

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Сегодня поговорим со специалистом о том, кто может принять участие в клинических исследованиях, как оформить это участие. А еще узнаем, что важно знать о процессе испытаний, какие важные моменты необходимо учесть. Відкрити повністю