Правильний бюстгальтер очима мамолога
Правильний бюстгальтер очима мамолога

Експерти все продовжують сперечатись про те, винахід якого предмета більше вплинув на історію і прогрес людства: колеса чи бюстгальтера, але сучасний світ неможливий без цих обох речей. Геніальні, вони хоч і здають простими, але статистика невблаганна: 90% жінок неправильно підбирають білизну.

Виправдати це  можна хіба що стосовно наших мам і бабусь, які з часів Радянського Союзу не звикли до асортименту і різноманітності, або ж молодого покоління, для яких бренд «Вікторія Сікрет» - лише один з багатьох. І основні помилки при виборі білизни полягають в елементарній неуважності до деталей ліфа і комфорту самої жінки.

На що варто звернути увагу при виборі бюстгальтера:

Здатність матеріалу розтягуватися. Від носіння стан (частина бюстгальтера, прилегла до грудної клітини під грудьми) розтягується і дає можливість використовувати більш щільні застібки, ніж під час примірки. Приділіть час пошуку ліфа, стан якого лягає щільно і застібається на крайню ліву застібку.

Положення стану. Хороший стан рівно облягає грудну клітку, збігаючись за положенням по висоті ззаду і спереду. Коли стан провисає, обраний ліф завеликий за обсягом, коли підтягує вгору – малий за розміром. Поширена помилка - вважати, що основне навантаження при утриманні грудей лежить на бретельках. Вони є лише допоміжним елементом для стану.

Об’єм чашки. Ознака невідповідності ліфа – груди випирають у формі валика зверху чашечки. Не думайте, що річ в тому, що ви поправилися - справа в невідповідній чашці. Також, коли груди визирають з-під чашки знизу або в зоні переходу в пахву, варто переглянути свій вибір. Незалежно від Вашого розміру грудей, чашка повинна надати комфорт. Будь Ваша фігура еталоном 60-х Твігі або пишногрудою мрією Рубенса - в гарній чашці зона декольте буде «плавною і благородною».

Розмір чашки. Це можна визначити дуже простим способом: просто підніміть руки вгору. Якщо кісточки бюстгальтера з'їхали з поверхні грудної клітини, а груди «вислизнули» вниз, в подальшому у Вас можуть виникнути дискомфортні відчуття. Все залишиться на своєму місці, якщо ліф Вам підходить.

Поверхня бюстгальтера. Коли тканина на його поверхні не прилягає щільно або морщиться, це вказує на невідповідність бюстгальтера обсягу грудей і грудної клітини. У підходящого ліфа поверхня буде гладкою і рівною.

Комфорт кісточки. Ви можете відчути її наявність в разі, якщо бюстгальтер підібраний неправильно або порушилася цілісність тканин виробу навколо самої кісточки. Крайнім випадком є ​​ситуація, коли кісточка пошкоджена і її гострий край може серйозно травмувати тканини грудей. На щастя, в моїй лікарській практиці подібний випадок був всього лише раз.

 

Використання компресійної білизни є окремим видом післяопераційної реабілітації. Мої рекомендації полягають в необхідності носіння спеціального ліфа протягом 2-3х місяців. Рішення про припинення носіння компресійної білизни я приймаю після оцінки решти набряків. Чим менший набряк тканин, тим менша потреба в його подальшому носінні. Після носіння компресійної білизни протягом декількох місяців, слід надати перевагу бюстгальтеру без кісточок. Чому існує така рекомендація? Кісточка ліфа має підвищену жорсткість, і коли білизна підібрано неправильно, чинить додатковий тиск на капсулу навколо протеза. Це може привести до непрогнозованого зсуву імпланта з заданого хірургом положення.

Мені, як мамологу, часто задають питання про шкоду від неправильного вибору бюстгальтера. Неправильний вибір ліфа має наслідком невиконання своїх функцій: підтримки тканини грудей і перерозподілу навантаження з хребта, тим самим створюючи дискомфорт при його використанні. Неправильно підібраний ліф може привести до хронічного дискомфорту і не естетичної форми грудей навіть у білизні. У крайніх випадках помилки з вибором білизни можуть привести до погіршення форми грудей в цілому, як у повсякденному житті, так і після пластичних операцій.

На щастя, до органічних захворювань це не призведе.

 

 

Андрій Якобчук, естетичний і пластичний хірург, мамолог, онкомамолог
 
Клініка "Гармонія"
 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком 2018-02-16 10:04

Іщук Юлія, MD Лікар радіолог, Медичний експерт компанії OncoDNA, Бельгія

Всі люди різні. Ми відрізняємося зовні та внутрішньо. Як не буває двох однакових відбитків пальців, так не буває двох однакових людей - кожна людина унікальна з урахуванням всіх її генетичних особливостей. Відкрити повністю

Реабилитация онковыздоравливающих: физическая нагрузка и качество жизни 2018-02-07 12:19

Нина Кучеренко, специалист по физической реабилитации

Еще пару десятков лет назад понятие «физическая реабилитация» после перенесенного онкологического заболевания либо вообще не звучало, либо звучало в определенном контексте - «для онкопациентов физическая реабилитация не показана». Остался жив - иди и радуйся, только сильно не шевелись, чтобы не разгонять кровь. Відкрити повністю

Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами? 2017-12-19 08:33

Злата Чайківська, лікар - дієтолог

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч. Відкрити повністю

Чи варто розповідати про свій онкологічний діагноз? 2017-11-28 13:58

Iя Слабінська, практичний психолог, член ІPOS і УАКПТ, психолог клініки ізраїльської онкології "LISOD"

Кожен день я зустрічаюсь з пацієнтами, які тільки розпочинають своє лікування. Ми знайомимося, говоримо на різні важливі для них теми. І, звісно, щодо того, чи варто розповідати про свій онкологічний діагноз, якщо варто – кому, якщо є кому – що говорити, а що ні. Відкрити повністю

Рекомендації щодо спостереження після лікування РМЗ 2017-11-08 09:05

Віталій Грех, лікар-онколог

Кожна жінка, якій встановлено діагноз “рак молочної залози”, відповідно до встановлених в Україні рекомендацій повинна регулярно проходити огляд у лікаря. Відкрити повністю

Компресійний рукав - засіб профілактики лімфостазу 2016-11-28 12:52

Любов Ярошевська, консультант Кабінету Anita care

Під час операції на молочній залозі часто видаляють лімфатичні вузли в пахвовій зоні. Наслідком цього, а також наслідком супутньої терапії може стати порушення відтоку лімфи і набряк руки (лімфедема). Відкрити повністю