Психологія в онкології - як група підтримки допомагає в боротьбі з хворобою
Психологія в онкології - як група підтримки допомагає в боротьбі з хворобою

Відкриті групи психологічної підтримки для онкологічних пацієнтів - один з найважливіших соціальних проектів Лікарні ізраїльської онкології. Про те, що дають пацієнтам заняття в групі, ми розмовляємо з лікарем-психологом LISOD Дмитром Тітоміром.

 

- Дмитро Ігорович, у світовій онкології давно окреслено коло методів лікування, а ми з Вами говоримо про психологію. Чому?

- Пацієнти, особливо жінки, зіткнувшись з діагнозом, поступово віддаляються від звичного кола спілкування. Цьому є пояснення: вони вважають себе «неправильними», що не відповідають своєму оточенню, бояться, що їх не зрозуміють. Весь процес лікування віднімає величезну кількість ресурсів - як матеріальних, так і емоційних, фізичних. Часто у пацієнток не залишається ні сил, ні часу на щось інше. Жінка починає відчувати гострий дефіцит спілкування, підтримки. Чим довше вона перебуває в такому стані, тим гірше себе почуває. Часом пацієнтки довгі місяці проводять у своєму «мікро-всесвіті», яка утворилась навколо двох точок, - будинок, лікарня. В результаті, після завершення лікування багато виходять в абсолютно новий для них світ та губляться. Залишається лише отримане внаслідок хвороби переконання «я неповноцінна», що дуже заважає повернутися до комфортної якісного життя.

- Чим може допомогти група психологічної підтримки?

- У групі пацієнтки бачать себе з боку, дізнаються, що не самотні у своїх переживаннях. Жінки діляться своїми тривогами та страхами і, що найважливіше, отримують поради, які допомагають змінити негативні думки, ставлення до себе і до свого життя.

- Що дає робота з психотерапевтом?

- Ми опрацьовуємо особистісні психологічні проблеми. Адже особисті проблеми, які були у людини до хвороби, нікуди не діваються. Звичайно, онкологія на час їх затьмарює, але це відбувається тільки в так званому «гострому періоді» - в перші місяць - два після оголошення діагнозу. Коли пацієнт «звикає» до лікування, приймає факт хвороби, на перший план починають виходити старі проблеми, а іноді і нові. Це призводить до погіршення загального стану, викликає психосоматичні реакції. Вони особливо яскраво проявляються на тлі ослаблення організму, виснаження психіки жінки. Таким чином, заняття в психологічних групах та відвідування психотерапевта можна розглядати як профілактику рецидиву захворювання. Крім того, відвідування груп підтримки дозволяє пацієнтові уникнути депресії, яка може розвинутися на тлі стресу, викликаного хворобою та важким лікуванням.

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Клинические исследования для пациентов с РМЖ 2018-11-01 14:12

Национальный Институт Рака

В Национальном Институте Рака проводится лечение распространенных стадий (IIIB-IV) рака легких, яичников, шейки матки, мочевого пузыря, почки и поджелудочной железы, молочной железы в рамках международного протокола клинических исследований. Данное лечение для пациента является абсолютно бесплатным и проводится на средства спонсора исследования. Проведение клинических исследований одобрено МОЗ Украины и государственным экспертным центром. Відкрити повністю

Можно ли употреблять сладкое, если обнаружена злокачественная опухоль? 2018-11-01 12:38

Национальный Институт Рака

​Углеводы — чрезвычайно важный пищевой компонент. Без их участия невозможен обмен веществ ни в одной клетке нашего организма, а клетки головного мозга особенно чувствительны к недостатку сахара. Відкрити повністю

Клинические исследования. О возможности участия 2018-09-04 18:28

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Сегодня поговорим со специалистом о том, кто может принять участие в клинических исследованиях, как оформить это участие. А еще узнаем, что важно знать о процессе испытаний, какие важные моменты необходимо учесть. Відкрити повністю

Клинические исследования. Типы, суть исследований, роль плацебо 2018-08-27 22:57

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Выбор типа исследования является важным аспектом дизайна медицинских исследований. Это определяет факторы, значимые для научного качества и клинической ценности КИ. О том, что такое рандомизированное исследование, в чем различие слепого и открытого исследований, и суть плацебо в клинических испытаниях — об этом читайте в продолжении нашего цикла "Клинические исследования". Відкрити повністю