Рідкісні види раку молочної залози
Рідкісні види раку молочної залози

Лікарі виділяють рідкісні та поширені види раку грудей. Серед найбільш росповсюджених видів - інвазивний протоковий. А особливістю рідкісних видів раку грудей є наявність клітин з нетиповими ознаками.

Медулярний рак молочної залози

Цей вид раку зустрічається в 5% всіх випадків раку молочної залози. Клітини медулярного раку як правило більші, ніж звичайні. Під мікроскопом чітко проглядається межа між пухлиною і нормальної тканиною.  Він частіше зустрічається у жінок, що успадкували дефектний ген BRCA 1. У пацієнток з цим видом раку молочної залози, як правило, спостерігаються кращі результати лікування, ніж у жінок з іншими типами інвазивного раку грудей.

Муцинозний (слизовий або колоїдний) рак молочної залози

Складає близько 2% випадків раку молочної залози. Цей вид раку прогресує повільніше, ніж інші види, і з меншою ймовірністю поширюється на лімфатичні вузли. Лікування муцинозного раку не відрізняється від терапії інших видів раку молочної залози. Здійснюється хірургічне видалення ракової пухлини (видалення всієї молочної залози (мастектомія) або частини грудей). Прогноз лікування муцинозного раку молочної залози, як правило, досить сприятливий.

Тубулярний рак молочної залози

Цей вид нараховує близько 1% всіх випадків раку молочної залози. Він має таку назву, тому що ракові клітини під мікроскопом схожі на трубочки. Лікування таке ж, як і при інших видах інвазивного раку молочної залози. Рецидив захворювання відбувається дуже рідко, тому прогноз, як правило, сприятливий.

Залозисто-кістозна карцинома молочної залози

Цей вид раку, відомий також як кріброзна карцинома, діагностується менш ніж в 1 з 100 випадків раку молочної залози (1%). Залозисто-кістозний рак молочної залози, як правило, прогресує повільно. Лікарі зазвичай рекомендують в якості лікування хірургічне втручання. Більшості жінок не знадобиться проведення мастектомії, замість цього здійснюють часткове висічення тканин. Залозисто-кістозна карцинома грудей метастазує і рецидивує досить рідко, тому прогноз захворювання сприятливий.

Метапластичний рак молочної залози

Цей вид раку молочної залози являє собою суміш з двох типів клітин: клітин аденокарциноми і клітин плоскоклітинного, веретеноклітинного, хондроїдного або остеоідного диференціювання. Лікарі проводять лікування метапластичного раку так само, як і інших видів раку молочної залози. Може здійснюватися хірургічна операція, хіміотерапія і променева терапія. Але метапластичний рак, як правило, не чутливий до гормональної терапії.

Ангіосаркома грудей

Ангіосаркома (інша назва - гемангіосаркома) молочної залози, що представляє собою вид раку, який розвивається із структурних тканин організму, таких як сполучна, кісткова, нервова тканина, становить менше 1% всіх випадків раку грудей. Вона розвивається з клітин, що вистилають кровоносні або лімфатичні судини. Найчастіше зустрічається у жінок у віці 30-40 років, до настання менопаузи. Однією з можливих причин розвитку ангіосаркоми у літніх жінок є хронічний набряк (лімфатичний набряк) після мастектомії та попередньої променевої терапії. Як правило, лікування полягає в хірургічному видаленні пухлини з подальшою хіміотерапією.

Лімфома грудей

Лімфоми містять як лімфоїдну тканину, так і тканину молочної залози. У разі діагностики лімфоми грудей, необхідно провести додаткові дослідження, щоб дізнатися про наявність пухлини в інших частинах тіла. Залежно від типу і розміру лімфоми, лікування може включати хіміотерапію або променеву терапію, або їх поєднання, і, можливо, хірургічне втручання.

Базально-клітинний рак молочної залози

У разі базально-клітинного раку молочної залози клітини мають особливі генетичні зміни. Зазвичай пошкоджується або втрачається ген p53. Клітини виробляють велику кількість білка під назвою цитокератин 5/6. Базальний рак молочної залози часто є "тричі негативним", тобто не має рецепторів до естрогену, прогестерону, або HER2. Тому гормональні методи терапії в більшості випадків є неефективними. Лікарі використовують інші методи лікування, такі як хірургічне видалення пухлини, хіміотерапія і променева терапія.

Листоподібна цистосаркома

Цей вид раку молочної залози може бути або злоякісним, або доброякісним. У разі якщо пухлина злоякісна, вона зрідка поширюється на лімфатичні вузли. Хірургічне видалення є основним методом лікування. Іноді застосовується променева терапія або хіміотерапія.

Папілярний рак молочної залози

При папілярному раку злоякісні клітини ростуть у вигляді візерунка, який трохи нагадує форму папороті. Папілярні пухлини, як правило, виникають у літніх жінок, і можуть бути доброякісними. Цей вид раку зазвичай розвивається повільно, і зазвичай не поширюється на лімфатичні залози або інші частини тіла.

 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Рак може поширюватися ще до того, як розвивається пухлина 2017-03-29 10:14

Редакція журналу "Амазонки"

За словами команди дослідників з медичної школи Ікан університетської клініки Mount Sinai і університету Регенсбурга в Німеччині, ще до того, як розвивається пухлина, клітини раку молочної залози, за допомогою декількох певних молекулярних змін, можуть поширюватися у інші органи, залишатися неактивними протягом тривалого періоду часу, а потім прокидатися, формуючи агресивну метастазуючу пухлину. Відкрити повністю

Втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку 2017-01-23 10:52

Редакція журналу "Амазонки"

Вчені з Кембриджського університету стверджують, що втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку. Відкрити повністю

Пригнічення синтезу жиру в організмі гальмує ріст ракових пухлин 2016-11-15 11:22

Редакція журналу "Амазонки"

Пухлини характеризуються нестримним апетитом і прискорюють синтез жиру в ракових клітинах. Нещодавно вчені встановили, що препарати можуть зупинити синтез жиру в ракових клітинах і завдяки цьому сповільнити ріст пухлини, не завдаючи шкоди здоровим клітинам. Відкрити повністю

Бісфосфонати у лікуванні первинного раку молочної залози 2016-11-11 08:49

Редакція журналу "Амазонки"

Бісфосфонати можуть використовуватись для зменшення ризику метастазування первинного раку молочної залози у кістки. Відкрити повністю

Заморожування - ефективна альтернатива лампектоміі для ранньої стадії раку молочної залози. Дослідження. 2016-11-07 09:06

Редакція журналу "Амазонки"

Під час кріоабляції, лікарі використовують ультразвукову візуалізацію, щоб вставити тонкий пристрій, який нагадує голку в пухлину пацієнта. Процедура виконується в амбулаторних умовах під місцевою анестезією і використовується протягом багатьох років для лікування раку печінки, легенів і нирок, а також доброякісних пухлин молочної залози (фіброаденоми). Відкрити повністю

Імуностимулюючі кишкові бактерії можуть сприяти роботі хіміотерапевтичних препаратів 2016-11-03 12:56

Редакція журналу "Амазонки"

Згідно з новим дослідженням, деякі мікроби в кишечнику можуть допомогти поліпшити ефективність хіміотерапевтичних препаратів. Відкрити повністю