Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами?
Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами?

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч.

Як описують мистецтвознавці, жінка, зображена на картині, має деформацію лівої молочної залози, а саме: почервоніння шкіри,втягнутий сосок та збільшення лімфатичних вузлів. Всі ці ознаки можуть вказувати на активний розвиток раку молочної залози. Моделлю для всіх трьох дебелих красунь на картині стала 16-річна Елен Фурман - друга дружина художника, яка померла у віці 59 років. Жінка мала досить пишні форми, а такі ознаки, як в'яла, драглиста шкіра, обвислий живіт та тріцепс, дають можливість припустити, що у неї мав місце високий рівень інсуліну.

Результати найновіших медичних досліджень вказують, що саме метаболічний стан нашого організму, а не лише надмірна маса тіла, пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози. Неправильний метаболізм вуглеводів в нашому організмі може стимулювати розвиток онкологічних захворювань. Що ж стосується жінок постменопаузального віку, то, власне, інсулін є активатором такого ризику.

Ще в 1970 році японські вчені довели, що синтез ДНК ракових клітин активується під впливом інсуліну. Група науковців в США довела, що маса новоутвору в онкохворих збільшувалась після ін’єкції 10%-го розчину глюкози та інсуліну в дозуванні 2,5 одиниць/кг маси тіла. Дослідження компанії Frasca показали, що в тканині, зайнятій раковими клітинами, має місце збільшена експресія інсулінового рецептора, який активується під дією інсуліноподібного фактору росту-2 (IGF-2).

У людей з ожирінням та надмірною вагою підшкірна жирова тканина перетворюється на ендокринний орган, який відповідає за продукцію гормонів. Надмір такої тканини веде до проблем з утворенням і функцією гормонів, які вона виділяє. У людей, що мають надмірну вагу, знижується рівень адипонектину, який оберігає організм від запалення. До того ж зростає рівень наступних речовин: резистин, лептин, С-реактивний білок (CRP, C-reactive protein), інтерлейкін-6 (IL-6). Це викликає субклінічний запальний стан, а також веде до активації транспортерів глюкози GLUT-4 , що провокує збільшення концентрації глюкози в крові та підвищення рівня інсуліну. Таким чином, отримуємо замкнене коло. На додаток, надлишок інсуліну викликає надмірне утворення вільних радикалів кисню, що погіршує стан здоров'я ще більше.

Яким чином може допомогти дієта?

З огляду на ряд цих досліджень, можемо зробити певні дієтологічні висновки.

Насамперед, варто повністю виключити або зменшити до мінімуму споживання коров’ячого молока у раціоні хворих на рак молочної залози. Молоко містить велику кількість інсуліноподібного фактору росту-1 та інсуліноподібного фактору росту-2 (IGF-1, IGF-2), що може поглиблювати інсулінорезистентність (стан, коли клітини не відповідають на дію інсуліну) у онкохворих з надмірною масою тіла.

Доцільно споживати продукти з високим вмістом вітаміну С, адже саме цей вітамін є сильним антиоксидантом. До таких продуктів можемо віднести: чорну смородину, шипшину, ківі, ацеролу, лимони, аґрус.

Основні дієтологічні правила

При наявності надлишкової маси тіла, та з огляду на наявність онкозахворювання, потрібно врахувати основні дієтологічні правила:

1. Зменшити вагу відповідно до значення індексу маси тіла (ВМІ).

2. Обмежити споживання простих вуглеводів в щоденному раціоні.

3. Намагатись споживати продукти з глікемічним індексом не більшим за 55 (відповідно до

таблиці глікемічного індексу продуктів)

4. Зменшити щоденне споживання всіх видів вуглеводів з 55% до 45-40% (для тих,

хто будує харчовий раціон відповідно до білків-жирів-вуглеводів).

5. Збільшити кількість питної води до 2,5 л на добу (бажано використовувати джерельну

або воду низького ступіню мінералізаціі).

6. Витримувати перерви між прийомами їжі не менші, ніж 3-3,5 години.

7. Відмовитись від напоїв та продуктів, що містять кофеїн (кава, чай, шоколад).

8. Відмовитись, або обмежити до мінімуму, кількість коров’ячого молока в раціоні.

9. Відмовитись від алкоголю.

10. До раціону додати продукти, які містять велику кількість вітаміну С.

І найважливіше - дбайте про свій емоційний стан. Адже емоції, харчування та гормональна відповідь організму тісно пов’язані між собою.

Ми – це те, що їмо, і те, про що думаємо. Тому варто харчуватись так, щоб якісно та щасливо жити та радіти кожному новому дню.

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами? 2017-12-19 08:33

Злата Чайківська, лікар - дієтолог

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч. Відкрити повністю

Чи варто розповідати про свій онкологічний діагноз? 2017-11-28 13:58

Iя Слабінська, практичний психолог, член ІPOS і УАКПТ, психолог клініки ізраїльської онкології "LISOD"

Кожен день я зустрічаюсь з пацієнтами, які тільки розпочинають своє лікування. Ми знайомимося, говоримо на різні важливі для них теми. І, звісно, щодо того, чи варто розповідати про свій онкологічний діагноз, якщо варто – кому, якщо є кому – що говорити, а що ні. Відкрити повністю

Рекомендації щодо спостереження після лікування РМЗ 2017-11-08 09:05

Віталій Грех, лікар-онколог

Кожна жінка, якій встановлено діагноз “рак молочної залози”, відповідно до встановлених в Україні рекомендацій повинна регулярно проходити огляд у лікаря. Відкрити повністю

Компресійний рукав - засіб профілактики лімфостазу 2016-11-28 12:52

Любов Ярошевська, консультант Кабінету Anita care

Під час операції на молочній залозі часто видаляють лімфатичні вузли в пахвовій зоні. Наслідком цього, а також наслідком супутньої терапії може стати порушення відтоку лімфи і набряк руки (лімфедема). Відкрити повністю

Поради психолога: Як зняти тривогу? 2016-11-14 13:00

Світлана Скалова, онкопсихолог проекту "Со-Действие"

Дуже часто жінки, які зіткнулися з раком молочної залози, звертаючись на гарячу лінію психологічної допомоги онкологічним хворим та їхнім близьким, кажуть консультантам про підвищену тривожність і просять навчити простим і ефективним способам зняти гостре напруження. Відкрити повністю

Oнкомаркери 2016-11-09 12:53

Ігор Реут, клінічний онколог Ізраїль

Причиною виникнення злоякісних пухлин є порушення регуляції процесу клітинного ділення, в результаті чого починається аномальний ріст і розвиток клітин. Відкрити повністю