Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами?
Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами?

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч.

Як описують мистецтвознавці, жінка, зображена на картині, має деформацію лівої молочної залози, а саме: почервоніння шкіри,втягнутий сосок та збільшення лімфатичних вузлів. Всі ці ознаки можуть вказувати на активний розвиток раку молочної залози. Моделлю для всіх трьох дебелих красунь на картині стала 16-річна Елен Фурман - друга дружина художника, яка померла у віці 59 років. Жінка мала досить пишні форми, а такі ознаки, як в'яла, драглиста шкіра, обвислий живіт та тріцепс, дають можливість припустити, що у неї мав місце високий рівень інсуліну.

Результати найновіших медичних досліджень вказують, що саме метаболічний стан нашого організму, а не лише надмірна маса тіла, пов’язаний з підвищеним ризиком розвитку раку молочної залози. Неправильний метаболізм вуглеводів в нашому організмі може стимулювати розвиток онкологічних захворювань. Що ж стосується жінок постменопаузального віку, то, власне, інсулін є активатором такого ризику.

Ще в 1970 році японські вчені довели, що синтез ДНК ракових клітин активується під впливом інсуліну. Група науковців в США довела, що маса новоутвору в онкохворих збільшувалась після ін’єкції 10%-го розчину глюкози та інсуліну в дозуванні 2,5 одиниць/кг маси тіла. Дослідження компанії Frasca показали, що в тканині, зайнятій раковими клітинами, має місце збільшена експресія інсулінового рецептора, який активується під дією інсуліноподібного фактору росту-2 (IGF-2).

У людей з ожирінням та надмірною вагою підшкірна жирова тканина перетворюється на ендокринний орган, який відповідає за продукцію гормонів. Надмір такої тканини веде до проблем з утворенням і функцією гормонів, які вона виділяє. У людей, що мають надмірну вагу, знижується рівень адипонектину, який оберігає організм від запалення. До того ж зростає рівень наступних речовин: резистин, лептин, С-реактивний білок (CRP, C-reactive protein), інтерлейкін-6 (IL-6). Це викликає субклінічний запальний стан, а також веде до активації транспортерів глюкози GLUT-4 , що провокує збільшення концентрації глюкози в крові та підвищення рівня інсуліну. Таким чином, отримуємо замкнене коло. На додаток, надлишок інсуліну викликає надмірне утворення вільних радикалів кисню, що погіршує стан здоров'я ще більше.

Яким чином може допомогти дієта?

З огляду на ряд цих досліджень, можемо зробити певні дієтологічні висновки.

Насамперед, варто повністю виключити або зменшити до мінімуму споживання коров’ячого молока у раціоні хворих на рак молочної залози. Молоко містить велику кількість інсуліноподібного фактору росту-1 та інсуліноподібного фактору росту-2 (IGF-1, IGF-2), що може поглиблювати інсулінорезистентність (стан, коли клітини не відповідають на дію інсуліну) у онкохворих з надмірною масою тіла.

Доцільно споживати продукти з високим вмістом вітаміну С, адже саме цей вітамін є сильним антиоксидантом. До таких продуктів можемо віднести: чорну смородину, шипшину, ківі, ацеролу, лимони, аґрус.

Основні дієтологічні правила

При наявності надлишкової маси тіла, та з огляду на наявність онкозахворювання, потрібно врахувати основні дієтологічні правила:

1. Зменшити вагу відповідно до значення індексу маси тіла (ВМІ).

2. Обмежити споживання простих вуглеводів в щоденному раціоні.

3. Намагатись споживати продукти з глікемічним індексом не більшим за 55 (відповідно до

таблиці глікемічного індексу продуктів)

4. Зменшити щоденне споживання всіх видів вуглеводів з 55% до 45-40% (для тих,

хто будує харчовий раціон відповідно до білків-жирів-вуглеводів).

5. Збільшити кількість питної води до 2,5 л на добу (бажано використовувати джерельну

або воду низького ступіню мінералізаціі).

6. Витримувати перерви між прийомами їжі не менші, ніж 3-3,5 години.

7. Відмовитись від напоїв та продуктів, що містять кофеїн (кава, чай, шоколад).

8. Відмовитись, або обмежити до мінімуму, кількість коров’ячого молока в раціоні.

9. Відмовитись від алкоголю.

10. До раціону додати продукти, які містять велику кількість вітаміну С.

І найважливіше - дбайте про свій емоційний стан. Адже емоції, харчування та гормональна відповідь організму тісно пов’язані між собою.

Ми – це те, що їмо, і те, про що думаємо. Тому варто харчуватись так, щоб якісно та щасливо жити та радіти кожному новому дню.

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Тактика лечения онко-специфической бессонницы 2019-11-15 15:35

Мелёхин Алексей Игоревич, Кандидат психологических наук, клинический психолог высшей квалификационной категории, сомнолог-консультант, психоонколог

У пациентов с онкологией или в период ремиссии бессонница, или онко-специфическая инсомния (Cancer-related insomnia), недооценивается. При этом данное состояние оказывает неблагоприятное и диффузное воздействие как на физическое, так и на психологическое здоровье. Відкрити повністю

Мифы об ЭКО (продолжение) 2019-05-29 15:58

Евгения Балашова, руководитель службы ВРТ (ЭКО) «Медси», врач высшей квалификационной категории, к.мед.н.

Каковы риски проведения ЭКО, какие противопоказания к проведению процедуры, есть ли связь с онкозаболеваниями — на эти и другие вопросы читателям издания «Амазонки» дает ответы Евгения Балашова, врач высшей квалификационной категории, кандидат медицинских наук. Відкрити повністю

Мифы об ЭКО 2019-05-14 21:42

Евгения Балашова, руководитель службы ВРТ (ЭКО) «Медси», врач высшей квалификационной категории, к.мед.н.

Кому необходимо ЭКО, когда обращаться за процедурой, каким будет здоровье ребенка, рожденного благодаря ЭКО, есть ли риск онкологических заболеваний репродуктивной сферы после ЭКО, каковы последствия «гормональных бурь» — распространенные мифы и ответы на самые частые вопросы читайте в цикле статей об ЭКО. Відкрити повністю

Кардиотоксичность, или как химиотерапия влияет на сердце 2019-04-14 18:47

Редакція журналу "Амазонки"

Поговорим о токсическом воздействии химиотерапии на сердце. Эта проблема приобретает все большую актуальность: появляется много препаратов и схем для лечения онкологической патологии. Відкрити повністю

Комплексное лечение рака молочной железы с сохранением качества жизни 2019-01-29 13:21

Редакція журналу "Амазонки"

О раке молочной железы и о том, почему его лечение в TomoClinic дает больший эффект Відкрити повністю

Онкозаболевания и витамины группы В 2018-12-24 17:57

Национальный Институт Рака

​На самом деле, таких препаратов, которые нельзя назначать при лечении рака, достаточно немного. Відкрити повністю