Вправи після хірургії молочної залози
Вправи після хірургії молочної залози

Ця інформація буде корисною при виконанні вправ для рук і плечей, дихальної фізкультури та при масажі після операції на грудях.

Перед тим, як Ви вирішите зайнятись такою лікувальною фізкультурою, - проконсультуйтесь зі своїм хірургом чи безпечно Вам робити ці вправи.

Якщо у вас була хірургія грудей без реконструкції, ви можете робити рекомендовані вправи, починаючи з першого дня після операції, але лише з дозволу лікаря.  

Якщо у вас хірургія грудей з реконструкцією, поговоріть з пластичним хірургом щодо своєчасності та безпеки вправ. Можливо для вас існують обмеження діапазону рухів після операції: 45, 60 або 90 градусів.

Вправи на глибоке дихання

Глибоке дихання може допомогти Вам розслабитися, полегшити дискомфорт і стискання навколо розрізу. Це також дуже хороша техніка, щоб зняти напругу протягом дня.

Для виконання цієї вправи, сядьте зручно в кріслі і зробіть повільний, глибокий вдих через ніс. Відчуйте як розширюються ваші груди і живіт. Тепер, повільно видихніть через рот. Ви можете повторити це декілька разів.

Вправи для рук і плечей

Фізичне навантаження на руку і плече допоможуть вам відновити повний діапазон рухів на ураженій стороні після хірургії. При 10 повтореннях кожної вправи 5 разів на день можна досягти повної рухомості кінцівки. Ви можете виконувати ці вправи на роботі, вдома, в зоні відпочинку чи у спортзалі.

Якщо ви швидко відновились, продовжуйте виконувати ці вправи раз на день. Це допоможе, якщо ви відчуваєте важкість у грудях, плечі або під ураженою рукою. Ці вправи можуть допомогти запобігти формуванню рубцевої тканини в пахві та плечі.

Якщо ви як і раніше маєте труднощі з рухомістю плеча навіть через 4 тижні після операції - зверніться до лікаря.

Перш ніж почати, підготуйте усе необхідне:

- 4 наліпки (щоб відзначити ваші успіхи на стіні)

- секундомір, таймер або годинник із секундною стрілкою (ви повинні будете провести деякі вправи протягом цілої хвилини)

 

Обертання плеча

Кругові рухи плечем гарантують поступове і помірне підтягування плечових м'язів до грудей. Якщо у вас немає протипоказань, можете почати робити цю вправу в перший день після операції.

- Стоячи або сидячи, розслабте руки і покладіть їх на коліна або вздовж тіла 

- У круговому русі тягніть ваші плечі вперед, вгору, назад і вниз. Спробуйте зробити найбільше коло, яке ви можете і робити це одночасно обома плечима

- Якщо ваші рухи дещо скуті через розріз на грудях, почніть з невеликих кіл, але поступово збільшуйте радіус

- Тепер змініть напрямок руху вправи і повторіть її 10 разів. Рухайте плечі назад, вгору, вперед і вниз.

 

“Метелик”

Якщо у вас була хірургія грудей з реконструкцією, вправа “Метелик” допоможе вам відновити рухи плеча назовні. Ви можете виконувати цю вправу сидячи або стоячи.

- Покладіть руки на груди або ключицю

- Підніміть лікті в сторони

- Повільно опустіть лікті

- Після 10 повторень, повільно опустіть руки вниз

Якщо ви відчуваєте дискомфорт при виконанні цієї вправи, зафіксуйте свою позицію і зробіть дихальні вправи. Якщо дискомфорт не проходить, не піднімайте лікті вище тієї позиції, в якій ви знаходитесь.

 

 

Кругові вправи для рук

Якщо ви перенесли операцію на обох залозах, робіть цю вправу поперемінно обома руками. Не робіть цю вправу обома руками одночасно. Це спричинить занадто велике навантаження на груди. Якщо у вас немає протипоказань, ви можете почати робити цю вправу в перший день після операції.

- Встаньте прямо, злегка розставте ноги для рівноваги. Підніміть пошкоджену руку в бік так високо, як можете. Почніть повільно робити кола рукою в повітрі. Впевніться, що ви рухаєте плечем, а не ліктем. Тримайте руки в ліктях прямо

- Збільшуйте розмір кіл, поки вони не стануть достатньо великі, але не забувайте про свій комфорт. Виконайте принаймні 10 повних кіл. Якщо ви відчуваєте ниючу біль або втому - відпочиньте. Продовжуйте робити вправу, коли відчуєте себе краще

- Повільно опустіть руку. Відпочиньте

- Щоб виконати другу частину вправи, підійміть уражену руку в бік так високо, як ви можете. Почніть повільні кола в інший бік

- Збільшіть розмір кіл до комфортного діапазону. Переконайтесь, що виконали принаймні 10 кіл вперед

- Опустіть руку

 

W вправи

W вправи можна робити стоячи, сидячи, або лежачи на спині. Робити цю вправу краще, притулившись спиною до стіни, це допоможе виконувати її належним чином.

- Сформуйте "W" звівши лопатки разом і вниз, а руки розвівши в сторони долонями вперед. Намагайтесь підвести руки вгору так, щоб вони були на одному рівні з вашим обличчям. Якщо ви не можете підняти руки досить високо, підніміть їх до найбільш зручного положення.

- Якщо ви відчуваєте дискомфорт в області поруч з місцем розрізу, зупиніться на цій позиції і зробіть дихальні вправи. Якщо дискомфорт проходить, спробуйте продовжити. Якщо дискомфорт не проходить - відпочиньте. Затримайтесь на максимальній висоті і стисніть лопатки разом протягом 5 секунд.

- Повільно відведіть ваші руки назад до вихідної позиції. Повторіть цю вправу 10 разів.

 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

17 способів запобігти простудним захворюванням 2016-12-29 15:13

Редакція журналу "Амазонки"

Декілька простих рекомендацій як запобігти простудним захворюванням взимку. Відкрити повністю

10 речей, які ортопеди роблять кожен день для зміцнення кісток 2016-11-22 09:45

Редакція журналу "Амазонки"

За даними Національного фонду остеопорозу, одна з кожних двох жінок у віці старше 50 років страждає від перелому кісток через остеопороз. Незважаючи на цю страшну статистику, більшість з жінок не приймають ніяких мір, щоб захистити свій скелет. Відкрити повністю

Подорож під час проходження хіміотерапії 2016-11-11 11:41

Редакція журналу "Амазонки"

Подорожувати під час проходження хіміотерапії людям з раком можливо. Інфузії хіміотерапії призначають, як правило, кожні кілька тижнів, це дозволяє спланувати свої пересування між ними. Майте на увазі, що різного роду сімейні, особисті обставини та інші події можуть змусити людей подорожувати. Такі поїздки не завжди пов'язані з відпочинком. Відкрити повністю

Психологічна підтримка в колі сім'ї 2016-11-08 09:59

Редакція журналу "Амазонки"

Рак молочної залози впливає не тільки на хворого, а й на його близьке оточення. Члени сім'ї та друзі також відчувають зміни, пов'язані з проблемами рідної людини. Відкрити повністю

Коли можна вважати себе вільним від РМЗ? 2016-10-31 16:51

Редакція журналу "Амазонки"

Важко визначити чи звільнилась людина від раку молочної залози, тому що до сих пір не існує ліків, які гарантують 100% одужання. Ваш лікар може сказати, що ви перебуваєте в стадії ремісії. Інші називають це “НОЗ”- ніяких ознак захворювання, або стабільний стан, якщо діагностовано з метастазами і без прогресування захворювання. Відкрити повністю

Де брати енергію під час лікування раку молочної залози? 2016-10-28 08:52

Редакція журналу "Амазонки"

Жовтень у всьому світі вважається місяцем боротьби з раком молочної залози. Усі заходи направлені на підвищення обізнаності про захворювання, його ознаки, симптоми, скринінги та діагностику. Напередодні жовтня було проведено великий британський огляд (на основі 32 клінічних випробувань, що охопили 2,626 жінок), який підкреслив переваги фізичних вправ для жінок у всіх стадіях захворювання. Відкрити повністю