Все велике починається з малого
Все велике починається з малого

Ми живемо у столітті передових технологій, у інформаційному суспільстві, де кожен може отримати необхідну йому інформацію щодо збереження та зміцнення здоров’я, загалом, безперешкодно звернутися до лікаря, у разі виникнення певних підозр.

То ж чому кількіть жінок із діагнозом злоякісної пухлини молочної залози, виявленої, на жаль, на пізніх стадіях така велика!?

За даними ВООЗ щороку у світі діагностується більше одного мільйона випадків раку молочної залози, 16 тисяч випадків – в українських жінок. Кожні 25 хвилин в Європі діагностується один випадок цього захворювання, кожні 6,5 хвилин одна жінка в світі помирає від цієї страшної недуги. Кожна восьма жінка в світі має ризик захворіти на рак молочної залози. В Україні щороку(!), унаслідок цієї недуги помирають вісім тисяч жінок. Всього зареєстровано більше 165 тисяч пацієнтів із діагнозом «рак молочної залози». За статистичними даними, близько 40 відсотків жінок звертаються до лікаря занадто пізно.

Не оминула ця хвороба й Вінниччину. У минулому році в нашому регіоні було діагностовано більше п’ятисот  випадків захворювання. На жаль, у більшості звернених хвороба мала пізню стадію.

Чому ж так відбувється!?, – запитаєте ви.

Вся проблема у відсутності потрібного обладнання, яке б дозволило проводити профілактичні огляди, особливо, у віддалених населених пунктах – там, де жінки не мають можливості пройти подібне обстеження безперешкодно.

Звідси випливає наступне питання: чому ж таким обладнанням не забезпечені лікарні!?

Вся проблема у його дороговартості.

Один пересувний мамограф, завдяки якому можна здійснювати огляд без обов’язкового відвідування спецзакладу у будь-якому населеному пункті, а в результі запобігти розвитку хвороби, коштує 160 тис доларів, що еквівалентно, приблизно 4 млн грн.

Знаючи цю проблему та розуміючи необхідність придбання такої техніки, яка б допомогла ранній  діагностиці хвороби серед населення та, в результаті, покращила б стан медицини краю, Вінницька обласна державна адміністрація, Департамент охорони здоров’я ОДА та Американська Координаційна Рада, минулого року, започаткували благодійний проект «Незабутня Квітка», присвячений творчості американської співачки з українським корінням Квітки Цісик, що пішла з життя через страшну хворобу – рак молочної залози.

Надихнувнишись ідеєю очільника фонду – Алекса Гутмахера, який на собі відчув що таке рак, та тверезо оцінюючи ситуацію, яка склалась в області, Вінницька облдержадміністрація передала до проекту 3 млн. 900 тис. грн. Ця сума коштів та ще 50 тис. грн, що була зібрана завдяки минулорічному жовтневому благодійному концерту, направлена на придбання фондом «Незабутня Квітка» пересувного мамографа Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансеру.

- Якщо хоч одне життя буде збережено – це вже буде великою перемогою для нас. – зазначив Валерій Коровій у своєму виступі під час урочистостей з передачі мамографа. – Все велике починається з малого, якщо ти дуже цього хочеш, – зауважив керівник регіону.

Дводенний візит керівників українсько-американського благодійного проекту «Незабутня Квітка», на чолі із його засновником Алексом Гутмахером, розпочався 26 вересня та закінчився, наступного дня, урочистою «передачею» пересувного мамографа Вінницькому обласному клінічному онкодиспансеру.

Коментуючи подію, головний онколог Вінниччини – Валерій Шамрай, відмітив:

« Один з найбільших ризиків – це вік жінки – старше 35-ти років. З придбанням мамографа ми матимемо змогу обстежити жінок, що потрапляють у групу ризиків. Їх налічується майже 12 тис.  Наша робота буде покращена, і вже зараз складається графік відвідування районів області, а з середини жовтня мамограф побуває в найвіддаленіших районах».

Ця подія була і є неймовірно вагомою для регіону, адже своєчасне діагностування та профілактика раку молочної залози є надзвичайно важливою. Завдяки сучасному обладнанню – пересувному мамографу, в жінок Вінниччини з’явився шанс на більш якісну діагностику свого здоров’я. Оскільки він дозволяє діагностувати передракові стани та злоякісні новоутворення на ранніх стадіях, що значною мірою впливає на тривалість та якість життя після поставленого діагнозу.

Проте жоден лікар не в змозі допомогти жінці, яка сама не усвідомлює необхідності дбайливого ставлення до себе та свого здоров’я. Кожна жителька регіону, незалежно від віку, має пам’ятати, що патологія молочної залози – це одне з основних неінфекційних захворювань, яке є причиною  інвалідності та смертності серед жінок, в тому числі, молодого віку.

Тож, дотримання правил здорового способу життя, регулярне проходження профілактичних оглядів, онконастороженість та вчасне звернення до лікаря допоможуть зберегти й поліпшити здоров’я.

 

Головний лікар ВОЦЗ

Тамара Васильчук

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

GE HEALTHCARE вперше провела в Україні міжнародний круглий стіл щодо сучасних методів МРT-діагностики 2018-04-19 15:04

Редакція журналу "Амазонки"

КИЇВ, Україна, 18 квітня 2018 р. – GE Healthcare провела у Києві дводенний міжнародний круглий стіл щодо сучасних методів магнітно-резонансної томографії (МРТ) у галузі неврології та онкології. Захід організовано з метою підтримки програми модернізації системи охорони здоров’я у Києві, яку проводила адміністрація міста. Відкрити повністю

II Національний науково-освітній Конгрес ''Онкологічні проблеми від менархе до постменопаузи'' 2018-01-23 20:57

Редакція журналу "Амазонки"

З 14 по 16 лютого 2018 року в Москві відбудеться важлива подія в сфері гінекології, онкології, мамології, молекулярної біології, генетики, організації охорони здоров'я - II Національний науково-освітній Конгрес «Онкологічні проблеми від менархе до постменопаузи». Відкрити повністю

Сила мистецтва. Львівяни побачили фотопроект ''Без рожевих окулярів'' 2017-11-20 09:20

Редакція журналу "Амазонки"

7 листопада 2017 року відбулось відкриття проекту «Без рожевих окулярів» в рамках Всеукраїнського туру «Без рожевих окулярів» від БФ «Рожева Стрічка України», організований жінками, які живуть із діагнозом «рак». Відкрити повністю

Без рожевих окулярів 2017-10-28 11:48

Редакція журналу "Амазонки"

Анонсуємо наближення чергової атмосферної події, яку підтримує і наш журнал "Амазонки", яку спрямовано на привернення уваги суспільства, держави до проблеми жіночої онкології, на підтримку насамперед жінок, що вже стикнулися з цією проблемою, та вдячність тим, хто дбає, підбадьорює їх та займається просвітницькою діяльністю в цій сфері. Відкрити повністю

«Без рожевих окулярів». Жіночий портрет в двох кольорах 2017-10-26 10:50

Редакція журналу "Амазонки"

Ті, що живуть наперекір: в рамках Всеукраїнського туру проекту «Без рожевих окулярів» Відкрити повністю

Генетика проти раку молочних залоз 2017-10-24 11:57

Редакція журналу "Амазонки"

Ми живемо сьогодні в епоху генетики та молекулярної біології. Саме наука дає вченим і лікарям відповіді, як лікувати рак правильно навіть на пізній стадії. Цю актуальну тему обговорили лікарі на організованій Лікарнею ізраїльської онкології конференції «Персоналізована таргетная терапія і імунотерапія раку: від фундаментальної науки до клінічного застосування». Відкрити повністю