Як не втратити груди при схудненні / після вагітності?
Як не втратити груди при схудненні / після вагітності?

З давніх-давен людство цікавить два одвічних питання, в чому сенс життя і як зберегти форму грудей при впливі найрізноманітніших факторів. Серед яких слід виділити зміну ваги, гормональні перебудови на фоні вагітності.

 

Не слід забувати, що саме гормональні зміни супроводжують жінку протягом усього її життя. Будь-яка трансформація при віковому зміні тіла пов'язана з величезними викидами гормонів у кровоносне русло. Найбільш гормонозалежним органом в організмі жінки є груди. Всі етапи розвитку, які вона проходить, контролюються ендокринною системою (від перших «натяків» в старших класах школи, і закінчуючи повною втратою форми і еластичності, під час переходу жіночого організму в стадію менопаузи).

 

Чи є генетична схильність до збереження обсягу і форми молочних залоз?

Чим більше при формуванні грудей закладено волокон, тим краще форма грудей у ​​жінки. Для розуміння всіх механізмів зміни форми та розміру грудей давайте розглянемо анатомічну будову молочної залози. Жіночі груди нагадують неправильну півсферу з «хвостиком», який йде в пахвову область. Навколо істинної тканини молочної залози знаходиться виражений жировий прошарок. У різні періоди життя товщина прошарку може варіювати від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Тканина молочної залози тисячами уявних променів (волокон) пронизує зв'язковий апарат Купфера. Він являє собою безліч еластичних тяжів, що йдуть від фасції грудної м'язи до поверхні шкіри. Правильним буде відзначити, що механізми зміни обсягу і форми грудей при схудненні, вагітності і годуванні грудьми є абсолютно різними.

 

Як це працює?

Коли жінка дотримується жорсткої дієти, підкріплюючи все це фізичними навантаженнями, йде загальне зменшення відсотка жиру в організмі. Починають витрачатися жирові депозити, які знаходяться в підшкірній жировій клітковині. А ми пам'ятаємо, що у жінки в 30-40 років жирова підшкірна прошарок є досить вираженою, доходячи до декількох сантиметрів. З цієї причини, втрата обсягу молочної залози відбувається саме за рахунок зменшення відсотка жиру в грудях. Справжня тканину молочної залози залишається в стабільному обсязі.

Виникає зустрічне питання, які засоби слід використовувати для збереження форми та об'єму грудей при виснажливих дієтах. Відповідь одна –висококалорійні засоби. Безумовно, це жарт! Немає ефективних засобів локального збереження обсягу, а, отже, і жиру в тих чи інших ділянках тіла. Все це є закономірною платою: або струнка фігура або пишні груди.

Звичайно знайдуться читачки, які скажуть: «Ось подруга схудла, а груди залишилися шикарні!". Погоджуся, що такі спостереження є і в моїй практиці. Слід припустити, що це окремий випадок, в якому кількість істинної тканини молочної залози переважає, а відсоток жирової оболонки грудей не дуже виражений. Але це, швидше, виняток із правил, ніж стійка закономірність.

Іншим механізмом зміни форми і розміру грудей є зміни при вагітності і годуванні груддю. В цьому випадку значне збільшення обсягу молочних залоз відбувається перш за все за рахунок збільшення обсягу істинної тканини молочних залоз. Підвищена гормональна стимуляція діє таким чином, що молочні протоки подовжуються і товщають. Не слід забувати про те, що протоки напередодні і під час вагітності переповнюються молоком, що так само значно збільшує обсяг. І коли таких структур в молочній залозі тисячі, це неминуче призводить до значного збільшення їх обсягу.

 

 

Що ж робити?

Давати обітницю безшлюбності і не народжувати дітей? Навряд чи! Збільшення молочних залоз в обсязі неминуче. Можна говорити лише про профілактику критичного провисання молочної залози. Купферовскі зв'язки є досить міцним «каркасом», який утримує молочні залози в стабільній формі. Але їм «потрібна» допомога. У період останнього триместру вагітності та під час годування груддю, коли йде максимальне навантаження на шкірно-зв'язковий апарат, слід мінімальну кількість часу проводити без білизни. Так як зв'язки не можуть утримувати такий обсяг молочної залози в стабільній формі і починають розтягуватися, приводячи до провисання тканини грудей.

Що ж стосується спеціальних вітамінів, кремів і масел, які запобігають відвисання грудей, вважаю, що це не більше ніж маркетинговий хід виробників для збільшення продажів.

 

Що з цього випливає?

Потрібно просто дати відсіч псевдокорисним засобам для збереження обсягу і форми грудей. І почати любити себе в своєму тілі і любити своє тіло в собі.

 

 

Андрій Якобчук  

 Клініка "Гармонія"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Об исследованиях в медицине (Часть 2) 2018-03-13 12:01

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Продолжим начатое “расследование”, в котором попробуем отыскать ответы на важные вопросы и постараемся понять, в чем суть исследований, какие цели ставятся при их проведении, для кого и зачем они нужны, полезны ли они НАМ, и все ли нам рассказывают исследователи или что-то остается “за кадром”? Відкрити повністю

Об исследованиях в медицине, фейковых «открытиях» и манипуляциях (Часть 1) 2018-02-26 14:58

Елена Шевчук, врач, психотерапевт

Мы хотим вылечиться простым способом, быстро и с небольшими затратами? Конечно! Тогда поздравим себя – на 50% мы уже в ловушке! А если мы ещё и поверим в это – то на все 100%! Відкрити повністю

Молекулярне профілювання - нова ефективна допомога в боротьбі з раком 2018-02-16 10:04

Іщук Юлія, MD Лікар радіолог, Медичний експерт компанії OncoDNA, Бельгія

Всі люди різні. Ми відрізняємося зовні та внутрішньо. Як не буває двох однакових відбитків пальців, так не буває двох однакових людей - кожна людина унікальна з урахуванням всіх її генетичних особливостей. Відкрити повністю

Реабилитация онковыздоравливающих: физическая нагрузка и качество жизни 2018-02-07 12:19

Нина Кучеренко, специалист по физической реабилитации

Еще пару десятков лет назад понятие «физическая реабилитация» после перенесенного онкологического заболевания либо вообще не звучало, либо звучало в определенном контексте - «для онкопациентов физическая реабилитация не показана». Остался жив - иди и радуйся, только сильно не шевелись, чтобы не разгонять кровь. Відкрити повністю

Три Грації або чому рак любить жінок з пишними формами? 2017-12-19 08:33

Злата Чайківська, лікар - дієтолог

Фламандський художник Пітер Пауль Рубенс у 1636 році намалював картину «Три грації». Жінки, зображені на ній, вже дуже давно є предметом обговорення і серед лікарів різних спеціальностей, і серед істориків мистецтва. Найбільшу увагу привертає модель праворуч. Відкрити повністю