Як не втратити груди при схудненні / після вагітності?
Як не втратити груди при схудненні / після вагітності?

З давніх-давен людство цікавить два одвічних питання, в чому сенс життя і як зберегти форму грудей при впливі найрізноманітніших факторів. Серед яких слід виділити зміну ваги, гормональні перебудови на фоні вагітності.

 

Не слід забувати, що саме гормональні зміни супроводжують жінку протягом усього її життя. Будь-яка трансформація при віковому зміні тіла пов'язана з величезними викидами гормонів у кровоносне русло. Найбільш гормонозалежним органом в організмі жінки є груди. Всі етапи розвитку, які вона проходить, контролюються ендокринною системою (від перших «натяків» в старших класах школи, і закінчуючи повною втратою форми і еластичності, під час переходу жіночого організму в стадію менопаузи).

 

Чи є генетична схильність до збереження обсягу і форми молочних залоз?

Чим більше при формуванні грудей закладено волокон, тим краще форма грудей у ​​жінки. Для розуміння всіх механізмів зміни форми та розміру грудей давайте розглянемо анатомічну будову молочної залози. Жіночі груди нагадують неправильну півсферу з «хвостиком», який йде в пахвову область. Навколо істинної тканини молочної залози знаходиться виражений жировий прошарок. У різні періоди життя товщина прошарку може варіювати від декількох міліметрів до декількох сантиметрів. Тканина молочної залози тисячами уявних променів (волокон) пронизує зв'язковий апарат Купфера. Він являє собою безліч еластичних тяжів, що йдуть від фасції грудної м'язи до поверхні шкіри. Правильним буде відзначити, що механізми зміни обсягу і форми грудей при схудненні, вагітності і годуванні грудьми є абсолютно різними.

 

Як це працює?

Коли жінка дотримується жорсткої дієти, підкріплюючи все це фізичними навантаженнями, йде загальне зменшення відсотка жиру в організмі. Починають витрачатися жирові депозити, які знаходяться в підшкірній жировій клітковині. А ми пам'ятаємо, що у жінки в 30-40 років жирова підшкірна прошарок є досить вираженою, доходячи до декількох сантиметрів. З цієї причини, втрата обсягу молочної залози відбувається саме за рахунок зменшення відсотка жиру в грудях. Справжня тканину молочної залози залишається в стабільному обсязі.

Виникає зустрічне питання, які засоби слід використовувати для збереження форми та об'єму грудей при виснажливих дієтах. Відповідь одна –висококалорійні засоби. Безумовно, це жарт! Немає ефективних засобів локального збереження обсягу, а, отже, і жиру в тих чи інших ділянках тіла. Все це є закономірною платою: або струнка фігура або пишні груди.

Звичайно знайдуться читачки, які скажуть: «Ось подруга схудла, а груди залишилися шикарні!". Погоджуся, що такі спостереження є і в моїй практиці. Слід припустити, що це окремий випадок, в якому кількість істинної тканини молочної залози переважає, а відсоток жирової оболонки грудей не дуже виражений. Але це, швидше, виняток із правил, ніж стійка закономірність.

Іншим механізмом зміни форми і розміру грудей є зміни при вагітності і годуванні груддю. В цьому випадку значне збільшення обсягу молочних залоз відбувається перш за все за рахунок збільшення обсягу істинної тканини молочних залоз. Підвищена гормональна стимуляція діє таким чином, що молочні протоки подовжуються і товщають. Не слід забувати про те, що протоки напередодні і під час вагітності переповнюються молоком, що так само значно збільшує обсяг. І коли таких структур в молочній залозі тисячі, це неминуче призводить до значного збільшення їх обсягу.

 

 

Що ж робити?

Давати обітницю безшлюбності і не народжувати дітей? Навряд чи! Збільшення молочних залоз в обсязі неминуче. Можна говорити лише про профілактику критичного провисання молочної залози. Купферовскі зв'язки є досить міцним «каркасом», який утримує молочні залози в стабільній формі. Але їм «потрібна» допомога. У період останнього триместру вагітності та під час годування груддю, коли йде максимальне навантаження на шкірно-зв'язковий апарат, слід мінімальну кількість часу проводити без білизни. Так як зв'язки не можуть утримувати такий обсяг молочної залози в стабільній формі і починають розтягуватися, приводячи до провисання тканини грудей.

Що ж стосується спеціальних вітамінів, кремів і масел, які запобігають відвисання грудей, вважаю, що це не більше ніж маркетинговий хід виробників для збільшення продажів.

 

Що з цього випливає?

Потрібно просто дати відсіч псевдокорисним засобам для збереження обсягу і форми грудей. І почати любити себе в своєму тілі і любити своє тіло в собі.

 

 

Андрій Якобчук  

 Клініка "Гармонія"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Клинические исследования. О возможности участия 2018-09-04 18:28

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Сегодня поговорим со специалистом о том, кто может принять участие в клинических исследованиях, как оформить это участие. А еще узнаем, что важно знать о процессе испытаний, какие важные моменты необходимо учесть. Відкрити повністю

Клинические исследования. Типы, суть исследований, роль плацебо 2018-08-27 22:57

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Выбор типа исследования является важным аспектом дизайна медицинских исследований. Это определяет факторы, значимые для научного качества и клинической ценности КИ. О том, что такое рандомизированное исследование, в чем различие слепого и открытого исследований, и суть плацебо в клинических испытаниях — об этом читайте в продолжении нашего цикла "Клинические исследования". Відкрити повністю

Химиотерапия. О каких гематологических осложнения следует знать? 2018-08-19 22:35

Национальный Институт Рака

Вам назначили лечение противоопухолевыми препаратами? Чего ожидать от химиотерапии? О каких гематологических осложнениях следует знать? Відкрити повністю

Клинические исследования. Основные вопросы 2018-08-13 19:16

Сергей Гришин, руководитель клинических проектов, эксперт, создатель и модератор группы в Facebook «Клинические исследования в Онкологии»

Продолжаем цикл "Клинические исследования". И сегодня мы попросили эксперта ответить на наиболее частые и основные вопросы, которые возникают, когда речь заходит о возможности участия в клинических испытаниях. Відкрити повністю

Химиотерапия. Побочные эффекты 2018-08-10 17:10

Национальный Институт Рака

Химиотерапия — это лечение злокачественных новообразований с применением синтетических средств, веществ растительного происхождения, гормонов, других противоопухолевых лекарств. Відкрити повністю