Як Ваші груди можуть змінюватись з віком?
Як Ваші груди можуть змінюватись з віком?

Коли справа доходить до скринінгу, то тут є одна найбільш універсальна порада - знати свої груди. Її ідея полягає в тому, що чим більше Ви знайомі один з одним, тим більше шансів вчасно помітити будь-які можливі ознаки раку (грудки, зміни шкіряного покриву, набряк). Але, навіть якщо Ви пильнуєте стан своїх грудей, варто також усвідомлювати, що є безліч інших станів, які є цілком нормальними.

Так, існує чимало можливих змін, які можуть відбуватися з Вашими грудьми на різних етапах життя.

Пубертатний період

Кожен при народженні отримує від природи певну шкіру, форму грудей та сосків, але лише в процесі статевого дозрівання починають з'являтися самі груди, якими ми їх знаємо і любимо.

Коли тіло молодої жінки готується до овуляції та менструації, до справи підключаються естроген та прогестерон - і зрілі молочні залози починають розвиватися. Цей етап в житті жінки навіть має медичну назву - телархе. Завершується він, як правило, до моменту досягнення 20-річного віку. До речі, навіть в період статевого дозрівання можуть з`явитись розтяжки! Адже, коли груди швидко ростуть, шкіра може, так би мовити, не встигати. І в цьому немає нічого жахливого - це природній процес.

Ваші 20

В цей час молочні залози повністю сформовані, менструальний цикл стає сталим і може впливати на зміну грудей (перед або протягом періоду) внаслідок коливань рівня гормонів. Подібно до того, як виникає відчуття роздутості, збільшення рівня рідини в тілі, це поширюється і на тканину грудей. Ви можете мати деякі відчуття дискомфорту, груди можуть бути більш чутливими протягом цього часу.

В деяких жінок ця додаткова рідина також може спричиняти певну жорсткість. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо це стосується вас. Можливо, він запропонує оглянути Вас та призначити додаткову зустріч в інший час протягом вашого циклу.

У цей час вашого життя груди в найбільш стабільному та стійкому стані. Вони також містять більше фіброзної тканини (стосовно залоз та протоків) і менше жирової тканини.

Ваші 30 - 40

Багато жінок вже мають дітей у цей період свого життя. Вагітність та грудне вигодовування можуть призвести до наступної зміни грудей. Коли Ви вагітні, молочні протоки починають розвиватися, працювати задля вироблення молока. Ці зміни в залозі іноді можуть проявлятись грудками.

Ви також можете помітити, що під час вагітності ваші ареоли темніють. Достеменно не відомо, чому так відбувається, але є думка, що більший контраст області навколо соска та решти грудей свідчить про простіше грудне вигодовування.

І вагітність, і грудне вигодовування можуть додавати деяку вагу грудям. Так само, як і під час статевого дозрівання, вагітність або грудне вигодовування призводять до того, що груди досить швидко збільшуються протягом короткого періоду часу, що може призвести до збільшення розтяжок.

Грудне вигодовування також може спричинити деяке ущільнення. Якщо ж це супроводжується болючістю, збільшенням температури поверхні самих грудей або ж почервонінням шкіри, то мова може йти про інфікований або заблокований молочний канал. Такий стан називається мастит.

Незалежно від того, чи завагітнієте Ви у віці 30-40 років, можливе незначне провисання грудей - це неминучий процес. Зв'Язки у грудях просто розтягуються з плином часу.

Ваші 50

Багато жінок скаржаться, що груди в молодшому віці були настільки приємні та еластичні, а тепер вони звисають. Частково це може бути результатом вагітності та грудного вигодовування, а часом - обумовлено гормональними змінами клімаксу.

З віком рівень естрогену та прогестерону знижується. Естроген та прогестерон підживлюють ріст залоз, протоків та інших не жирових тканин у грудях. Коли рівень цих гормонів знижується, груди в кінцевому підсумку лишаються з більшою кількістю жирової тканини. Тканина грудей не може бути вже такою пружною та підтримувати їх округлу форму.

Після менопаузи шкіра на грудях також може змінитися. Вона може стати сухою і розтягнутою, що також може сприяти погіршенню зовнішнього вигляду.

Коли маєте сумніви, шукайте порад

Більшість змін у грудях є нормальною і не варто надмірно турбуватись. Та якщо Ви виявите щось, що Вас бентежить чи насторожує, згадайте про це у свого лікаря. Не соромтесь говорити про свої відчуття, ділитись думками - завжди краще помилитися з міркувань обережності.

 

 

 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Бьюти-процедуры после химиотерапии. Мнение специалиста 2019-02-08 12:52

Галина Будилова, журналист, писательница

Бьюти-процедуры после химиотерапии — тема достаточно сложная. Об этом мало говорят. Тем не менее каждая девушка имеет право быть красивой. Тем более девушка, которая прошла курс химиотерапии. Профессиональный уход в косметологическом кабинете — это необходимость. Відкрити повністю

Кофе — польза для здоровья кожи и снижение риска развития розацеа у женщин 2018-11-06 14:11

Редакція журналу "Амазонки"

Результаты эмпирического исследования женщин продемонстрировали меньший риск развития розацеа у участниц, среди которых был отмечен более высокий уровень потребления кофеина (преимущественно за счет регулярного употребления кофе). Відкрити повністю

Диета для кожи: как питаться, чтобы не было морщин 2018-08-23 23:06

Редакція журналу "Амазонки"

​Традиционно, гладкая кожа – это признак молодости и красоты. Мы совершенно не согласны с этим и считаем, что красота это нечто большее, чем внешняя безупречность, а привлекательной можно быть в любом возрасте. Тем не менее многие девушки очень болезненно переживают появление морщинок на лице. Поэтому сегодня постараемся разобраться, почему появляются морщины и как можно позаботиться о своей коже, не прибегая к дорогостоящим косметическим средствам. Відкрити повністю

Як Ваші груди можуть змінюватись з віком? 2018-01-05 08:15

Аліна Мінкова, головний редактор журнала "Амазонки"

Коли справа доходить до скринінгу, то тут є одна найбільш універсальна порада - знати свої груди. Її ідея полягає в тому, що чим більше Ви знайомі один з одним, тим більше шансів вчасно помітити будь-які можливі ознаки раку (грудки, зміни шкіряного покриву, набряк). Але, навіть якщо Ви пильнуєте стан своїх грудей, варто також усвідомлювати, що є безліч інших станів, які є цілком нормальними. Відкрити повністю

Ніхто нічого не помічає? Значить, це Anita. 2017-10-25 11:37

Редакція журналу "Амазонки"

До діагнозу РМЗ неможливо підготуватися заздалегідь. Це дуже серйозне випробування для кожної жінки. На всіх етапах цього періоду поряд із жінкою - Anita. Відкрити повністю

6 обов’язкових порад для догляду за шкірою взимку 2016-11-18 12:37

Редакція журналу "Амазонки"

Суха шкіра є синонімом холодних, темних зимових днів. Холодне повітря краде всю вологу з нашої шкіри - так само, як і мотивацію виходити за межі дому. Як уникнути пересушення шкіри, що в свою чергу означає уникнути зморшок. Відкрити повністю