Життя з метастатичним раком молочної залози
Життя з метастатичним раком молочної залози

Не так давно основною метою лікування метастатичного раку молочної залози була симптоматична терапія, тобто забезпечення комфорту пацієнтки та зменшення больових відчуттів.

Але протягом останнього десятиліття багато що змінилося. Сучасні методи лікування дозволяють допомогти багатьом жінкам прожити довше, покращити якість їхнього життя та на деякий період часу позбавитись від хвороби.

Тепер багато лікарів розглядають метастатичний рак молочної залози як хронічне захворювання, з яким потрібно боротися протягом багатьох років. В чомусь існує схожість з людьми, що страждають діабетом та використовують інсулін. Хвороба залишається невиліковною, але її можна контролювати.

Невизначеність, якою супроводжується метастатичний рак молочної залози, може змушувати вас відчувати втрату контролю над своїм життям. Однак ретельний план лікування допоможе вам почувати себе більш впевнено. Для того, щоб все спланувати:

Дізнайтеся, де розташовуються метастази раку, і який саме у вас тип пухлини. Лікування значною мірою залежатиме саме від цих речей.

Поміркуйте над головною метою лікування. Ви хочете позбутися рецидиву раку, або полегшити симптоми хвороби? Встановіть зі своїм лікарем реалістичну мету.

Вирішіть, чи бажаєте ви співпрацювати з тими ж лікарями, або хочете залучити до свого лікування інших спеціалістів. Навіть якщо існуючий лікар вас повністю влаштовує, варто почути ще чиюсь думку, щоб впевнитись, що ви на правильному шляху та отримуєте найкраще лікування.

 

Найбільш поширеними методами лікування метастатичного раку молочної залози є наступні:

Антиестрогенна терапія, також відома як гормональна терапія. Якщо ваша пухлина є естроген-рецептор-позитивною, це означає, що даний гормон сприяє більш швидкому розповсюдженню й росту злоякісних клітин. В такому випадку існують шанси, що рак реагуватиме на антиестрогенні лікарські засоби, такі як анастрозол, екземестан, фульвестрант, летрозол, тамоксифен, або торемефін. Ці препарати запобігають стимуляції росту ракових клітин естрогеном.

Таргетна терапія. Трастузумаб, пертузумаб і лапатініб використовуються для лікування HER2-позитивного раку молочної залози. При використанні окремо або в комбінації з хіміотерапією, ці препарати можуть зменшити розміри пухлини, сповільнити її ріст і, в деяких випадках, допомагають продовжити тривалість життя пацієнта. В тому випадку, коли експресія білка HER2 в пухлині відсутня, лікар може використовувати інші препарати для таргетної терапії (еверолімус та албоцикліб), в комбінації з гормональною терапією.

Хіміотерапія. Допомагає контролювати злоякісний процес і поліпшити якість життя при метастатичному раку. Якщо рак є гормон-рецептор-негативним (тобто гормональна терапія навряд чи буде ефективною), одночасно застосовуються невеликі дози хіміотерапевтичних препаратів. Це допомагає мінімізувати побічні ефекти і підвищити ефективність лікування.

Інші методи лікування. Вам можуть хірургічним шляхом видалити пухлину або її метастази, якщо це допоможе запобігти розвитку або полегшити симптоми і продовжити тривалість життя. Променева терапія сприяє зменшенню розмірів пухлини і полегшенню болю. Також при метастатичному раку використовують симптоматичну терапію, наприклад анальгетики.

 

Як перебороти страх і невизначеність

Навіть при найкращому лікуванні хвороба являє собою неабиякий емоційний тягар для пацієнта, особливо на перших порах. Час допоможе вам його подолати. Також варто прислухатись до інших порад:

Ніколи не звертайте увагу на статистичні показники виживаності пацієнтів з метастатичним раком молочної залози. Оскільки ці дані стосуються спільноти людей, а не одного хворого, важко зрозуміти, що саме вказані цифри означають для окремої людини. Крім того, кожна людина – індивідуальна, і її випадок не можна прирівнювати до інших.

Заручіться емоційною підтримкою. Спілкуйтесь з соціальним працівником, який спеціалізується на допомозі пацієнтам з раком. Ви також можете отримати практичну і емоційну підтримку шляхом приєднання до групи підтримки.

Живіть теперішнім часом. Не думайте про майбутнє. Зосередьте свою увагу на речах, якими ви займаєтесь в даний час.

Дбайте про здоров’я. Добре харчуйтесь, регулярно виконуйте фізичні вправи, щоб покращити свій настрій і енергію. Пам'ятайте, що лікування метастатичного раку молочної залози продовжує удосконалюватись і з часом може з’явитись новий лікувальний підхід, що допоможе впоратись з цією хворобою.

 

 
 
comments powered by HyperComments
Читайте також

Рак може поширюватися ще до того, як розвивається пухлина 2017-03-29 10:14

Редакція журналу "Амазонки"

За словами команди дослідників з медичної школи Ікан університетської клініки Mount Sinai і університету Регенсбурга в Німеччині, ще до того, як розвивається пухлина, клітини раку молочної залози, за допомогою декількох певних молекулярних змін, можуть поширюватися у інші органи, залишатися неактивними протягом тривалого періоду часу, а потім прокидатися, формуючи агресивну метастазуючу пухлину. Відкрити повністю

Втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку 2017-01-23 10:52

Редакція журналу "Амазонки"

Вчені з Кембриджського університету стверджують, що втрата ваги може звести нанівець ефективність імунотерапії при раку. Відкрити повністю

Пригнічення синтезу жиру в організмі гальмує ріст ракових пухлин 2016-11-15 11:22

Редакція журналу "Амазонки"

Пухлини характеризуються нестримним апетитом і прискорюють синтез жиру в ракових клітинах. Нещодавно вчені встановили, що препарати можуть зупинити синтез жиру в ракових клітинах і завдяки цьому сповільнити ріст пухлини, не завдаючи шкоди здоровим клітинам. Відкрити повністю

Бісфосфонати у лікуванні первинного раку молочної залози 2016-11-11 08:49

Редакція журналу "Амазонки"

Бісфосфонати можуть використовуватись для зменшення ризику метастазування первинного раку молочної залози у кістки. Відкрити повністю

Заморожування - ефективна альтернатива лампектоміі для ранньої стадії раку молочної залози. Дослідження. 2016-11-07 09:06

Редакція журналу "Амазонки"

Під час кріоабляції, лікарі використовують ультразвукову візуалізацію, щоб вставити тонкий пристрій, який нагадує голку в пухлину пацієнта. Процедура виконується в амбулаторних умовах під місцевою анестезією і використовується протягом багатьох років для лікування раку печінки, легенів і нирок, а також доброякісних пухлин молочної залози (фіброаденоми). Відкрити повністю

Імуностимулюючі кишкові бактерії можуть сприяти роботі хіміотерапевтичних препаратів 2016-11-03 12:56

Редакція журналу "Амазонки"

Згідно з новим дослідженням, деякі мікроби в кишечнику можуть допомогти поліпшити ефективність хіміотерапевтичних препаратів. Відкрити повністю